| JustStitch a întrebat:

A mai cumpar cineva sisteme de supraveghere de la atu tech? conectarea camerelor se poate face prin cablu cuaxial sau cablu FTP (internet), prin intermediul unui swich. care sunt mai bune pe ip sau analog? ce-mi recomandati

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Eu am luat un sistem de la AtuTech.
NVR 8 canale + 8 camere IP de 3 mega fiecare.
Conectare prin cabluri FTP care ajung într-un switch cu 8 canale iar apoi în NVR care are un hard de 2 Tb.
Funcționează de aproape 4 ani și nu am avut nici o problemă.
Mult mai bun sistemul decât cel analog (am avut înainte)

| JustStitch explică (pentru Hammurabi):

Dar camerele nu funcționează fără swich? Nu merg bagate direct in nvr?

| Hammurabi a răspuns (pentru JustStitch):

NVR-ul are o singură intrare.
Camerele se "adună" în switch iar de acolo iese un singur cablu care merge în NVR.

| JustStitch explică (pentru Hammurabi):

Ai link-ul către kitul tau? Sa il iau la fel