| anonim_4396 a întrebat:

A mai văzut cineva filmul "Lolita" (1997)?
Pentru cei ce nu fac un rezumat.Un profesor isi cauta chirie si a nimerit la o casa unde erau două femei.De fapt mama si fiica de 13 ani presupun atunci.Mama fiind singura s-a îndrăgostit de profesor dar profesorul s-a îndrăgostit de fiica ei deoarece semăna foarte mult cu prima lui dragoste de pe timpuri.Copila a realizat ce proful o place asa ca ii făcea ochi dulci până când mama ei a trimis-o in tabara.
O dată plecată fata, proful s-a căsătorit cu mama ei, dar după nuntă aceasta i-a gasit jurnalul in care scria tot ce simțea el fata de ea (nu o suporta) si fata de fiica ei (de care era atras) si a spus că divorteaza.Doar ca o data iesita pe usa sa puna niște scrisori la posta pentru fiica ei (probabil sa ii spuna ce si cum) a dat o masina peste ea si a omorat-o.El s-a dus după fata in tabara si a luat-o cu el sa călătorească de nebuni prin lume, s-a culcat cu ea, ea s-a mai culcat si cu un regizor cu care a si fugit dar de care s-a despărțit pentru ca a refuzat să joace în filme pentru adulți.A găsit un băiat de varsta ei, a rămas însărcinată și si-a cautat "tatal" după 3 ani sa ii dea niste bani.Acesta a vrut sa o convingă sa plece cu el dar ea i-a spus că nu l-a iubit niciodata ci se culca cu el pentru bani si foloase materiale si l-a dat afară. Profu a plecat sa il caute pe regizorul ce i-a luat-o atunci si a ajutat-o să fugă si l-a omorât.
Filmul e facut după un roman, nu stiu daca si dupa fapte reale da nah, e film de dragoste cică si drama.
Poate sa se întâmple așa ceva in viata reala iar acel om sa fie normal, adică sănătos mintal ca sa creeze la 40 de ani sau mai bine o obsesie pentru o copilă de 12/13?

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Intrebarea mai potrivita nu era in cazul fetei rolling on the floor?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da au existat multe dezbateri pe tema care cum, e cel vinovat. El sau ea?
Din punctul meu de vedere el este cel abuzat/victima in film și folosit de panarama aia mica, e un film care te învață să nu ai încredere în femei niciodată Indiferent ce vârste au ele, personal la 25 de ani, pățesc des sa încerce să mă seducă puștane de 12 ani. Nu mă mir ca unele sa încerce și cu alții de 30 și.

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Care pustoaice de 12 te seduc pe tine mai?
laughing
Trollii dã p-acilişea nu se pun ca astia sunt fetite cu M in buletin laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru alina2k18):

De ce ti se pare imposibil? Sunt atatea cazuri in Romania...

| anonim_4396 explică (pentru alina2k18):

Lasă că nici tu nu ești mai norocoasă ca mine pisi, am auzit că numai bătrânii de 50 de ani cu burticuta se dau la ține laughing)))

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Într-adevăr un copil de 12/13 ani ar trebui să fie educat sa si sa nu umble după bărbați de 40 de ani.Dar nu poti sa spui ca un bărbat în toată firea ce devine obsedat de o copilă ce poate sa ii fie fica e sănătos mintal.
Da, daca avea 18 ani spre exemplu te poti simti atras da de un copil de 12/13 e prea exagerat.
Un copil nu are discernămîntul unui adult, asa ca vina ei este mult mai mica decat a lui.