| sorin16 a răspuns:

In ciuda faptului ca filmul nu respecta strict cartea, totusi a reusit sa-mi capteze atentia, iar la aparitia in Romania, vreau sa fiu la cinema.

| Raengar a răspuns:

Nu mi-a placut deloc mi s-au parul bani dati pe degeaba in primul rand nu a respectat cartea deloc nici macar 1% holmes a fost sonturat in film ca un personaj imatur indragostit de ierene adler ceeea ce este o prostie din moment ce fanii stiu ca nu a fost ''in love'' niciodata
apar scene de actiune de lupta de parca ar fi un film de aventura nu logic cu mister si de gandire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmul este frumos dar daca il vezi cu cineva.