| AliceAnnnnna a întrebat:

Abia am terminat o relație cu băiatul de care am vorbit întrebările trecute. Locuiam la el, bineînțeles ca va dati seama ca m-am atasat destul de maxim.
L-am sunat acum 2 zile pe la ora 13 și ceva și l-am mai sunat undeva la 14 fără sau 13:35 pe acolo, nu mai știu. Trebuia sa ma duc la magazin și uitasem cheile și am așteptat sa răspundă și nu răspundea. I-am zis "te sun de aproape o ora, ce tot faci ca erai treaz pana acum?" Îmi inchide peste față. Îl sun iar și îl întreb "ma iei la mișto"? Și face "intra acum ca îți arunc cheile, îmi aduci fructele, și ai 1 ora sa îți faci bagajul sa iesi din casa mea, eu m-am saturat sa fabulezi și sa ai vrajeala in tine". Asta am și făcut, mi-am făcut bagajul și m-a blocat peste tot. De 2 zile nu mai avem nici o treaba, un telefon nimic. Problema e ca nu am mai mâncat nimic de 2 zile dar nici nu pot sa mănânc chiar dacă îmi face stomacul urat și tremur. Ma simt ca după o mahmureala de la alcool. Am încercat sa mănânc câte ceva și vomitam tot după ce înghițeam. Nu pot sa dorm deloc, la modul ăla ca stau cu ochii închiși și când sa ma ia somnul văd scena aceea de la el din casa ca și cum abia se întâmpla și ma trezesc in spasme din 2 in 2 minute. Încerc sa adorm și îmi e frica ca atunci când ma ia somnul încep sa am spasme și când deschid ochii începe inima sa îmi bata tare și am o senzație de moarte. Azi dimineata am pățit ceva chiar de doua ori pana acum jumătate de ora și am zis sa intru aici sa scriu. M-am trezit la 11 deși aseara m-am culcat la 20:30 parca, nu pot sta treaza mai mult de 2 ore sau 3 ore ca imediat adorm chiar dacă încerc sa evit sa dorm ca am spasme și îmi bubuie inima in piept. Dar azi dimineata când am deschis ochii nu ma puteam mișca și aveam o senzație "pana aici mi-a fost." A doua oară iar adorm adică pe la un 13 și ceva și când ma trezesc stau cu ochii deschiși inconstienta și nu ma pot mișca iar după îmi revin. Problema e ca e un sentiment horror, super straniu și nu doresc unui dușman sa se întâmple crying crying crying
Chiar îl iubeam și totul mi-a picat așa gândindu-ma departe cu relația.
Ce mi se întâmpla? crying Nu e vorba ca nu pot sa uit și sa nu ma mai gândesc la el. Nu sufăr ca orice om după o despărțire la modul ăla sa ma doara și sa plang. Eu încep sa tremur și sa îmi bata inima și dacă stau pe un scaun ori adorm ori leșin, nu-mi dau seama ce mi se întâmplă. Apoi îmi bubuie inima când ma trezesc. Linistita nu pot sa dorm ca tot visez ori ca sunt cu el și se întâmpla ceva frumos, ori ca ne certam, ori ca am deschis telefonul pe whatsapp și vorbesc cu el, după când ma trezesc e horror.
Ajutor! crying

Răspuns Câştigător
| Dandinelle a răspuns:

O sa-ti treaca, e nasol cand cineva se desparte asa injust de tine. E de asteptat intr-un fel sa reactionezi si asa. Dar nu uita ca o sa treaca. Ai incredere in tine si treci mai departe, nu cauta nici o relatie si obisnuieste-te cu tine. Stai puternica, incearca sa mananci ceva de baza: o felie de paine prajita, o supa simpla. Nu te mai grandi la el, chiar iti recomand sa il ignori pe orice mediu prin care socializai cu el. Nu uita ca prioritatea in viata ta esti tu!

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Relatia cu arabu'? Omu' ti-a făcut un bine, dar incă nu conștientizezi. Gândește-te că te-ai fi pierdut printre soțiile lui!

| Celcestietot a răspuns:

Dumnezeu este cea mai bună soluție cu privire la problema ta, așa că, trebuie să te apuci de cititul Bibliei și să îl urmezi pe Iisus în viața.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu pot sa îmi dau seama de ce își bat toți joc de tine, ce boala ai oare? sad
Sper sa îți găsești un băiat care sa te aprecieze și sa te iubească asa cum ești tu. Ce dracu de impresii are și ala ce sa fabulezi? Faptul ca ai uitat cheile? Ce vrăjeală ii dai? Ca ești dusa cu pluta și ala are impresia ca îl i ei peste picior laughing spasmele de la stres le ai o sa îți treacă când te liniștești asta ca te ia somnul nu știu, posibil sa ai și atacuri de panica e clar ca ai ținut mult la el.se pare ca aceasta despărțire brusca retardatata te o afectat serios mintal nu ca nu erai deja... Cu tine nu știu ce om serios ar sta clar ai ceva pitici pe creier.

| Konstantin2020 a răspuns:

Roagă-te la Dumnezeu. Spune-i lui tot. El este singurul in măsura sa te ajute. Și apuca-te sa citești Biblia. Începe cu Noul Testament