| Amylee_1318 a întrebat:

Acu ceva timp am cunoscut pe cineva care a vrut sa ma cunoasca si sa aiba o relatie cu mine. Nu m-am putut intalni cu el din motive personale, in perioada aceea.Acum are pe cineva de cateva saptamani insa imi tot reproseaza ca acum chiar daca as vrea sa ma intalnesc cu el e prea tarziu si face tot felul de propuneri ca si cum mi-ar da de inteles ca ar vrea sa fiu eu cea cu care sa aiba o relatie si nu cu tipa respectiva. Spuneti-mi ce-as putea sa fac in situatia asta? ne intelegem destul de bine, insa nu stiu cum sa-l fac sa nu imi mai reproseze chestiile astea care acum nu mai au nicio valoare.happy

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Pai daca inca sunteti prieteni si mereu iti reproseaza, incearca sa ai subiecte de discutie cu el care sa nu se abata spre cazul " voi doi" si nici despre relatia lui si a acelei fete. daca vezi ca nu merge nici asa spune-i in fata, nu vrei sa schimbam subiectul si sa nu mai dezgropam mortii ca nu are rost.nu vezi ca u esti ala care se agita nu eu, eu nu zic nimic si o sa taca nu o sa mai deschida subiectul astawinking

4 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

O, Doamne! gândește-te că și ție ți s-ar putea întâmpla la fel, el sa gasească o alta și să vrea să renunțe la tine. Aici doar tu decizi pentru că știi exact care este situația, dar cu prea multă ușurință a renunțat la a te cunoaște pe tine.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Amylee, nu te mai învinovăți de atitudinea lui! Cred că și ție-ți place tipul, dar cum am spus și mai sus, doar tu ești cea care decizi cum vei proceda. Sper că vei face doar ceea ce e mai bine pentru tine.

| Tweetymrrr a răspuns:

Tipii de genu` se victimizeaza prea desstraight face. Adica te vor,iar dupa,se plictisesc rapid.happy.Nu meritaoh go on.
Incearca ceva subtil; de exemplu,pe messenger, doar saluta`l. vorbeste mai rece(nu urat), ai sa vezi ca odata ce faci pe inabordabila te va dori din ce in ce mai mult.Cand te intreaba ce`ai patit, ii zici nimic, sunt ok...O sa vezi ca apoi o sa te bage si mai mult in seamabig grin

| Amylee_1318 explică:

El a gasit pe alta, dar nu vrea sa renunte la mine( de fapt imi zice ca nu mai simte ca la inceput.dar propunerile lui il dau de gol).Eu i-am zis ca ma bucur ca a gasit pe cineva, insa mereu imi da de inteles ca ea nu e aceea persoana care si-o dorea. Sincer i-am zis de-atatea ori ca nu mai are sens sa revina la trecut, insa de fiecare data cand vorbim aduce in discutie subiectul asta. Ma face sa cred ca eu l-am ranit, desi nu cred ca am facut asta.happy