| ella_6166 a întrebat:

Acum ceva timp am cunoscut un baiat prin intermediul unui prieten comun. Ne-am vazut si a doua zi m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si am spus da (stiu a fost prea devreme dar asta e) la 1 saptamana am aflat de la acel prieten comun ca el mai are o iubita si ne-am despartit. Dupa 2 luni in care nu am mai vorbit mi-a dat un mesaj si m-a intrebat ce fac si multe altele dupa 2 saptamani ne-am impacat si nu dupa mult timp ne-am certat iar (relatia noastra a fost mereu asa ne-am certat iar ne-am impacat si iar ne-am certat si tot asa)si asta pentru ca l-am iubit foarte mult si i-am iertat aproape orice acum 2 zile am vorbit cu el si l-am intrebat daca ce a fost intre noi a fost ceva serios sau a fost doar o gluma. El mi-a spus ca a fost totul serios si ca a tinut foarte mult la mine pana in momentul in care sora lui s-a bagat intre noi si i-a bagat fel de fel de prostii in cap. Mi-a spus ca nu mai vrea o reletie.Nu stiu ce sa fac eu il iubesc foarte mult am in calculator numai poze cu noi si nu ma lasa inima sa le sterg poate mi-as face un bine daca le-as sterge dar mi-as face si raw in acelasi timp.Defiecare data cand am incercat sa am o alta relatie imi aduceam aminte de el si nu mai continuam relatia respectiva. Cand trec prin locul in care ne-am cunoscut si locurile unde am atatea amintiri simt ca am un gol un suflet.Va rag dati-mi un sfat. Cum as putea sa il uit si sa merg mai departe? FUNDA:*:X

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

In primul rand porneste de la gandul ca el nu te iubeste si nu cred ca te-a iubit vreodata.Sterge pozele de la calculator, sterge absolut orice se leaga de el, poze pe pc si daca mai sunt alte lucruri ce ti-ar putea aduce aminte de el.Cand treci prin locurile respective gandeste-te ca acolo te-ai intalnit cu un om ce nu te-a iubit, un om ce nu te merita si in acelasi timp gandeste-te ca vei gasi, nu conteaza cand un baiat care sa te iubeasca si sa ti se daruiasca la fel de mult cum faci si tu. Daca te intrebi de ce spun ca nu te-a iubit si ai fost pentru el doar o aventura raspunde-ti singura la cateva intrebari simple, de ce mereu tu trebuia sa-i ierti diversele prostii ce le facea? De ce le facea? Se intorcea la tine probabil din plictiseala sau obisnuinta nu pentru ca te iubea.Ce fel de argument penibil e ala ca noi nu mai suntem impreuna pentru ca sora mea mi-a bagat in cap prostii? Realitatea e ca nu te iubesc nu ca sora si povesti.Un om ce iubeste cu adevarat nu lasa nimic si pe nimeni sa stea in calea iubirii.Gandeste-te putin doar la astea.Si pentru automotivare gandeste-te ca meriti ceva mai bun.El, un nimeni.Bafta!