| Atudose a întrebat:

Acum doua saptamani, in urma unei raceli, m-am trezit cu durere de urechi si cu urechile infundate. Mi-am pus sare calda si mi-a trecut durerea dar am ramas infundata. Apoi am mers la doctor. Mi-a spus ca am racit si mi-a dat parasinus, nurofen, faringosept si rhinoil pentru nas. La 5 zile m-am dus din nou deoarece mi se parea ca sunt mai rau ca la inceput si ma ingrijora faptul ca nu ma desfundam si nu auzeam bine. Mi-a spus ca am facut otita obstructiva parca si mi-a dat antibiotic(unasyn) si flamexin. Am luat antibiotic 6 zile si urechile au inceput sa mi se desfunde si sa aud mai bine. dar doar pana la un anumit stadiu. Am terminat tratamentul dar inca mai sunt un pic infundata ceea ce ma cam ingrijoreaza. Cand imi patrunde aer in urechi (cand suflu nasul, casc, inghit) aud niste pocnituri in urechi, ca si cum ar incerca sa se desfunde de tot. Insa problema e ca nu se desfunda. E vreo problema? Mai pot aparea complicatii acum avand in vedere ca boala e "aproape trecuta"? Mai e nevoie de tratament sau se vor desfunda pana la urma? Trebuie sa mai merg iar la doctor?

Răspuns Câştigător
| Andreea_8406 a răspuns:

Ar fi bine sa te mai iar duci la doctor la un control medical ca poate s-a agravat situatia...

1 răspuns:
| Andarock a răspuns:

Da, trebuie. Sau daca nu mai vrei, ai putea sa mergi la farmacie si sa-i spui problema. ta (asa iti va da un medicament potrivit ).