| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Acum l-am auzit pe tata zicând că la 04:30 l-a sunat un număr cu +97.
De unde ar fi?
Apropo, vă recomand să nu răspundeți dacă vă sună. Nici el n-a răspuns.

12 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Se numeste escrocherie Wangiri. Ei la capatul celalalt au un numar cu plata, foarte scump, si daca suna bizonii ei au profit. Da, iti pune ton ca s-a intrerupt convorbirea, dar ea de fapt continua si doua ore.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru doctorandus):

știu tipul ăsta de escrocherii, am văzut/citit/auzit câteva cazuri

| GabiDumitrescu a răspuns:

Si daca raspund ce? Imi fura sufletul...

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru GabiDumitrescu):

Nope, doar ziceam

| Donsavas a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Te taxeaza.

| Andreeush a răspuns:

E țeapă, și pe sora mea o sunau diferite numere ciudate.

| Dismally a răspuns:

Mai e nevoie de o cifra pentru a afla de unde este. Ar putea fi: Israel, Mongolia, Nepal etc.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Dismally):

Nu mi-a zis, doar +97 mi-a zis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi de recomandare nu stiam, acum am aflat laughing
Cred ca emiratele arabe unite happy

| Jus7t a răspuns:

Spune-i că e posibil să fie un număr cu suprataxa, deci să nu sune înapoi.

| AmFostOdataEuOBaba explică (pentru Jus7t):

N-a sunat, nici n-a răspuns