| anonim_4396 a întrebat:

Aduceti cateva argumente ca Dumnezeu exista

Răspuns Câştigător
| Denisa444 a răspuns:

Un argument ar fi si ca pur si simplu: existam! si plus de asta e ca gravitatia, poti sa crezi ca exista sau nu insa pe ea n-o influenteaza cu nimic... eu il iubesc pe Dumnezeu happy si cel mai tare ma bucur ca nu numai ca ma iubeste si El dar si ca mi-o demonstreaza constant si aici pot da muuulte exemple. Cred ca toti am simtit macar o data in viata prezenta lui...

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește cărți de specialitate, tu ce ești, ateistă sau ce?
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună din nou.
Vai plouă cu stupiduri.
Te-am întrebat, fără supărare.
Evenimentele petrecute de-a lungul timpului sunt cele mai elocvente dovezi ale creștinismului.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Atat timp cat nu citesti, esti tentat sa crezi pe oricine care arata siguranta si vine cu "argumente"(ghilimele sunt optionale)
Daca stai toata viata pe partea dreapta a unei balante in timp se erodeaza talerul si se rupe.Pana sa se rupa, asigura-te ca le duci in echilibru

| Arthur a răspuns:

La ce-ţi foloseşte? Nu este un subiect de bârfă la o cafea!

| G a răspuns:

Dumnezeu a fost inventat de oameni in dorinta de a gasi raspunsuri la diferite intrebari ("cine a facut aia? dumnezeu", "de ce se intampla asa? pentru ca asa a vrut dumnezeu") si exista doar in mintile noastre, nu e ceva palpabil.

| maryana5 a răspuns:

Minunile pe care Le face happy
Pe mine una m-a salvat din multe si o sa-I fiu vesnic recunoscatoare.
Numai rugandu-ma Domnului trec peste greutati si am mai multe sperante, o stare nespusa de liniste.
Dumnezeu chiar face minuni oameni buni! Chiar face! Credeti in El si va veti convinge!
Credeti ca in lumina zilei, ca in aerul pe care il inspirati! El e acolo si vegheaza, vegheaza si ne lumineaza drumul vietii.
Nu pot sa spun cat de bucuroasa sunt ca am simtit pe pielea mea bunatatea Sa nemarginita.

Doamne miluieste-ne pe noi, pacatosii.

| kattya96 a răspuns:

Argumente sunt multeeeee, nu vreau sa dau acum unul religios sau inteligent sau cu sufletul, pentru ca acestea se dau in fiecare an la fiecare sarbatoare din calendar cu Pastele, Craciunul, Invierea, Inaltarea etc. Un argument simplu : Crezi ca lumea oricat de ingenioasa ar fi si oricat de itelgienta este ar fi putut sa inventeze toate povestile astea de acum 1000 de ani sau mai mult?

| icsulescu a răspuns:

Eu unul nu cred ca Dumnezeu exista, asa ca nu iti voi da niciun argument ca acesta ar exista.

| Laminin a răspuns:

Hei!
Citeste Biblia si vei gasi acolo happy
Gbu :]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Legiuitoarea: nu sunt ateista