| Hammurabi a întrebat:

Ai da 10 ani din viața ta pentru a avea faimă mondială?

27 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Unii ar da 10 ani din viata lor ca sa scape de ea.
Nu as da nici macar o ora.

| sofisis a răspuns:

Nu.

| Plato a răspuns:

Nah.

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Aș da 10 ani, să fiu mai inteligent și respectat pentru inteligența mea, pentru că faima este doar un efect secundar a ceva ce faci foarte bine, nu trebuie să fi Justin Bieber, trebuie să fii un mecanic, avocat, etc. și uneori pupător în kur foarte bun și vei fi faimos în orașul tău sau cel puțin cartier.

| Drimmero a răspuns:

Nici intr-un caz, faci ceva pe faima mondiala,, e mai important sa traiesti sanatos si fericit decat sclav in lumea mondena.

| Bondarel99 a răspuns:

Eu si asa incerc sa ma feresc de oameni. Sa nu ma lase in pace nici cand ies sa beau o cafea (ca in clipul ala cu Ronaldo)? Nu, mersi.

| eckblume a răspuns:

Nu as da 10 ani din viata pentru faima. Faima atrage invidie, ura ori,, orbire,, pentru multi oameni care idolatrizeaza tot ceea ce inseamna puternic, maret.
Viata are momente de inaltare, dar si esecuri. E mai bine sa vina totul de la sine.
Pentru mine e important sa fiu fericita cu mine insami, sa stiu ca fac totul din dedicare pentru munca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde din ce ar rezulta acea faima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Valoarea e interioara si se citeste in pori, nu as vrea sa traiesc mai putin cu 10 ani si sa se uite tot globul ciudat la mine.

| J0B0MAT a răspuns:

Daaa, dacă aş ştii că trăiesc până pe la vreo 70. Să mor pe la 60 în glorie deplină, n-ar fi rău.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, aș da toată viața ca să merit așa ceva, dar depinde pentru ce.
A fost unul în antichitate care a dat foc unui templu, ca să rămână și el în istorie. Și a rămas.
Acum mi-a venit o idee. Eu le-aș da foc la toate.
Vezi prietene Hammmmmurabi ce ai făcut din mine. Piroman de bună voie. Vorba proverbului, unde dai și unde arde.

| Andreeush a răspuns:

Categoric nu!

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca e extraordinar sa ti se faca poze si cand iei un supozitor, sa-ti cantareasca caloriile daca bei o bere, sa afli lucruri pe care le-ai facut chiar inainte de a le face.

| RAY a răspuns:

As da 10 ani din viata celor dragi sa le mai am alături
man mi ai amintit de o piesa https://www.youtube.com/watch?v=W_RM1cczMAA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

De aia e acel "depinde"

| darrio2007 a răspuns:

Nu. Ca poti pica. Si cu cat pici mai de sus este mai dureros.

| SilentRain a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Depinde ce faima, daca este faima pentru ceva ce imi place sa fac contra 10 ani din viata, alegerea pare usoara, dar ceva din mine spune ca nu este bine sa iti scurtezi viata pentru cateva "clipe" de glorie ori cat de mare.
Hei, mai bine ramai cu viata ta mediocra dar usoara si placuta, decat una intensa dar care in final se termina intr-un final cu regrete.

| NLS a răspuns:

No way! Chiar daca acea "faima" s-ar pastra pentru eternitate.
Indiferent in ce sfara te invarti, atunci cand devii persoana publica - adio intimitate, adio viata privata, bun venit haos!
Tot ce faci, spui, sau modul in care te afisezi (uneori si ce gandesti) e trecut prin zeci si sute de filtre care denatureaza totul, in cel mai chicios si dezgustator mod posibil.
Not for me.

Insa depinde la ce faima te referi.
Cred ca m-as lipsi de niste amarati de ani daca as putea descoperi un tratament eficient pentru o boala critica; dau doar un exemplu: cancer.

| Superior a răspuns:

Nu suport atentia, pentru ca trebuie mereu sa arati bine lumii, stai in tensiune ca oricand te poti face de ras, etc.

| VictorJulien a răspuns:

Faima mondiala? Cine ar vrea sa ceva? Mai bine un anonim faimos si misterios

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Neee. Cel mai bine e sa zbori sub radar. Ce naiba sa faci cu faima aia mondiala? Nici macar cele 15 minute de celebritate nu merita osteneala.

| Ineys a răspuns:

Depinde. Daca ar veni la pachet cu niste abilitati sau talente gen cantat, dansat, etc si mi-ar aduce si niste bani frumosi de ce nu?
Doar asa sa fiu faimos cu 8 clase si sa mor de foame, in nici un caz.

| aXy99 a răspuns:

Doar faima si atat?
Asta e un dezavantaj...
Doar daca nu vrei sa fii un "influencer" si sa faci toata ziua reclame la ra***uri pentru a castiga bani. Si nici asa nu ar merita.

| EcceHomo a răspuns:

Aș da 10 ani din viață doar pentru o noapte în patul lui Jason Statham.happy

| Hammurabi explică (pentru EcceHomo):

De ce?
Ce naiba are așa special patul ăla?