| Editocroci a întrebat:

Ai făcut vreo faptă bună azi? Dacă da, ce ai făcut?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Zilnic hranesc o catelusa bolnava fără stăpân ce vine la mine în curte.
Și regulat, chiar și azi ofer niște bănuți unei femei în vârstă ce sta în parcare și cerșește.O o femeie foarte simțită cu probleme mari acasă.

11 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

N-am înjurat pe nimeni, oricum mai am timp până la miezul nopții

| Editocroci explică (pentru SilentRain):

Nu prea se încadrează la faptă bună, dar hai să zicem că merge.

| MorcovMajestic a răspuns:

Buna intrebare, pacat ca nu o sa se inghesuie nimeni la ea.
Nu stiu daca e o fapta buna sau banala
Am ajutat o colega de munca sa urce si sa coboare scarile pentru ca in timpul lucrului i-a sarit genunchiul
Intr-un final nu am mai ascultat de ea si l-am sunat pe sotul ei sa vina sa o duca la medic
Era umflata toata si prefera sa se chinuie
Daca chemam salvarea se panica
Mai bine ca s-a dus cu sotul

| Freya1 a răspuns (pentru MorcovMajestic):

Cineva care a trecut prin chestia asta îți mulțumește (adică eu).E foarte dureros și chiar ai nevoie de sprijin și ajutor, pentru ca e o trauma extrem de mare.
Felicitări.

| MorcovMajestic a răspuns (pentru Freya1):

Pentru putin si multumesc. Nu am putut sa o las asa mai ales cand un coleg handicapat i-a zis asa lejer sa traga putin de el si sa il puna inapoi in timp ce ea era in ultimul hal de panicata si tremura toata.

| Freya1 a răspuns (pentru MorcovMajestic):

Nu se face asa,dacă încerci tu sa îl pui la loc riști sa faci mai rău, sa rupi ceva pe acolo și după ai mai mare necaz.
Și eu când am pățit prima oara, o așa-zisa cucoana din familia stătea pe treptele casei, se uita la mine cum ma chinui sa ajung la casa și ma întreba "te doare", evident ca am zis da, și a zis "pacat" și a plecat. Fara măcar sa ii fi făcut ceva rău vreodată.

| MorcovMajestic a răspuns (pentru Freya1):

Dumnezeule...
imi pare rau ca ai avut de-a face cu asa psihopata

| Freya1 a răspuns (pentru MorcovMajestic):

Asa sunt unii membri ai familiei ce sa faci.

| Editocroci explică (pentru MorcovMajestic):

Uite că s-au înghesuit câțiva.

| Gândesclarece a răspuns:

Ți am răspuns ție.

| alexGeorge13 a răspuns:

Am hranit un om flamand
Adica pe mine