| Personalinterest a întrebat:

Ai fost vreodata inselat? Daca da, ai continuat relatia sau nu? Daca ai continuat-o, de ce? (Am nevoie pentru research va rog)

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Ma înșelat si am continuat relația.Dar gândul că a făcut asta plus multe alte neînțelegeri mi-au pus capac.Pacat ca dupa 8 ani doar am realizat ca e prea mult.
De înșelat după faza aia nu stiu sa ma mai fi înșelat cei drept, dar nah.

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am fost. Nu am continuat pentru ca nu sant damblagit sa iert asa ceva

| Personalinterest explică (pentru mgtow):

Nu trebuie să fii damblagit ca să ierti, sunt multi care iarta și nu se gandeste nimeni pe moment ca face asta pentru ca e damblagit, ci pentru ceea ce au avut pana in punctul ala.

| mgtow a răspuns (pentru Personalinterest):

Un slab in putere iarta inselatul. E fapt penal asa ar trebui clasat in codul penal

| Freya1 a răspuns:

Am fost.Si da, am continuat relația.
De ce? De proasta si copil mic ce eram.Eram foarte tânără și nu știam prea multe, m-am luat dupa ce mi-a dictat inima dar azi daca as păți asta cineva ar rămâne fără cap si eu as face pușcărie.

| Personalinterest explică (pentru Freya1):

Multumesc pentru raspuns, desi nu cred ca ar trebui să faci puscarie pentru asta acum happy. Nu erai proasta, erai naiva și acum ai invatat din asta, desi imi pare rau. S-a terminat relatia pentru ca a incercat să te insele iar sau pentru ca pur și simplu nu a mai functionat?

| Celcestietot a răspuns (pentru Freya1):

Iisus ne învață să iertăm și sa fim buni. Mă gândeam că ești o persoană pacifistă, chill, din moment ce îmi scriai mie indirect într-o postare că hoților de buzunare nici nu le-ar trebui atins un fir de păr, sau, să nu îi lovesti nici cu o floare laughing. Nu este treaba mea, dar te poți despărți direct de el dacă te înșeală, nu un fel de : până ce moartea ne va despărți!

| Personalinterest explică (pentru Celcestietot):

Nu stiu despre ce postare indirecta vorbesti. Cred ca ne confunzi. Oricum, ma bucur ca prioritizezi credinta, dar nu te gandi din perspectiva mea. Tu ce ai face? Daca te-ar insela cineva? Daca tot trebuie să ierti și să fii bun?

| Freya1 a răspuns (pentru Celcestietot):

Teoretic vorbind.Doar nu crezi ca as fi capabilă să omor un om, dar nu pot sa mint ca nu as face in asa fel sa ii para rau.
De iertat iert dar nu uit. Faza e ca nu prea poti sa fi zen cand ii oferi grija, iubire si tot restul si el își bate joc.Si eu la randul meu pot sa înșel, dar nu i-as purta pica ăluia daca ar reacționa mai aiurea (gen sa ma jigneasca, sa vorbeasca rau la adresa mea sau alte chestii) pentru ca e normal o dată ce esti rănit sa nu mai judeci limpede.
Nu stiu de ce raspuns zici tu.

| Personalinterest explică (pentru Freya1):

Multumesc mult. Ai avut o relatie destul de lunga și sper ca nu a mai facut-o. Și indiferent de ce s-a intamplat, ai fost purternica și ai ales ce e mai bun pentru tine indiferent de perioada.

| Freya1 a răspuns (pentru Personalinterest):

Ma înșelat si am continuat relația.Dar gândul că a făcut asta plus multe alte neînțelegeri mi-au pus capac.Pacat ca dupa 8 ani doar am realizat ca e prea mult.
De înșelat după faza aia nu stiu sa ma mai fi înșelat cei drept, dar nah.

| Celcestietot a răspuns:

Nu am fost.

| gemeni6226 a răspuns:

In casnicie nu am fost inselata iar in restul cateva relatii ce au fost dupa nu a contat caci nu i am iubit si nu eram casatoriti.

| ShaOfHatred a răspuns:

Am fost. Și am oprit relația și orice contact cu acea persoană. Pentru că atunci când cineva face un lucru, îl face și a doua oară.

| Personalinterest explică (pentru ShaOfHatred):

Oh ok multumesc, deci nu te-ai gandit ca s-ar putea să se schimbe? Ma gandesc ca multi oameni continua relatia cand iubesc pe cineva foarte mult pentru ca nu stiu cum să se detaseze de ei emotional? Nu ai avut sentimente puternice sau chiar ai avut puterea să spui nu? Wow

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Personalinterest):

Well, asta era problema. Nu am avut curajul deoarece devenisem dependentă de persoana respectivă. Dar într-o seară când eram bines și s-au adunat toate, am pus punct. Well, dimineață într-un fel am regretat, dar am știut că e cel mai bine.

| Personalinterest explică (pentru ShaOfHatred):

Multumesc foarte mult pentru raspuns

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Personalinterest):

Sweetheart, nu trage de o relație care nu merită. Pentru că te distrugi pe tine. Plus că eu nu ofer a doua șansă când e vorba de asta. Cine face un lucru o dată, îl face și a doua oară. Foarte puțini se schimbă.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Personalinterest):

Glad I could help