| anonim_4396 a întrebat:

Ai incercat vreodata sa socialisezi cu romani si apoi ai fost complet dezamagit?

De ce sunt unii romani asa de ipocriti,perversi, vicleni, mincinosi, tradatori?

12 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Asa ne este natia, uite-te de cand s-a format poporul roman cum am evoluat = 0

| RAY a răspuns (pentru aditimus):

Vad ca esti din Timisoara?

| aditimus a răspuns (pentru RAY):

Da

| RAY a răspuns (pentru aditimus):

Iti place sa faci fotografi?

| aditimus a răspuns (pentru RAY):

Desigur

| RAY a răspuns (pentru aditimus):

Poate candva imi faci niste poze, pastram legatura, bine

| aditimus a răspuns (pentru RAY):

Ok

| RAY a răspuns (pentru aditimus):

Daca nu te deranjez, desigur pe bani, sa vad cand am timp, scuze de deranj

| aditimus a răspuns (pentru RAY):

Aici sunt cand ai nevoie.

| Sofer a răspuns:

Am socializat cu diverși oameni dar îmi e de ajuns ca m-au dezamăgit acum 10 ani doi oameni care credeam ca suntem apropiați. Asta ne e nația.

| 4StarLight a răspuns:

Nu toti sunt asa. Avem impresia asta pentru ca acestea sunt genul de persoane care își pun puternic amprenta asupra noastră si tindem să preluăm mult mai usor toate experientele negative decat cele pozitive sau care ne sunt neutre. Dar la fel cum exista romani perversi, mincinoși, la fel exista si in alte tari. Poate mai mulți la noi, însă este in natura noastră sa fim diferiți. Unii se remarca prin răutate, iar acea răutate este reflexia educației primite de la părinții lor.
Nu stiu daca am fost dezamăgită sau nu de pe urma unei conversații cu un roman, dar stiu sigur ca am avut foarte multe experiente cu oameni rautaciosi, aroganti, infumurati, ipocriti, chiar agresivi, care m-au marcat in mod negativ. Însă tara noastra nu e singura unde se gasesc acest gen de oameni.

| adriangrowinglife12 a răspuns:

Da, mereu, absolut tot timpul, de aceea nu prea mai am treaba cu nimeni.