| anonim_4396 a întrebat:

Ai mei au la tara o capra care nu a mai putut să fete. Veterinarul le-a spus că va muri daca nu i se face o cezariana ce costa 300 lei. Nici capra nu valora atât, insa ei au zis că le este mila de animal sa îl vadă cum se chinuie și au acceptat. La nici 12 ore de la operatie, animalul a murit, cu dureri mari, probabil că a trecut efectul anestezicului.Nu ar fi etic sa le fie înapoiați banii sau macar o parte?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Aoleu, săraca căpriță. sad Te pomenești că nu le-a dat nici chitanță/ bon fiscal pentru acea sumă... Să meargă neapărat să îi solicite, altfel sunt banii lui de buzunar.
Ce veterinar aveți și voi acolo, vai de mama lui! Mai bine se făcea cioban.winking
Cu banii aceia, mai bine ati fi adus un veterinar de la oraș și i-ați fi salvat viața.

| LPCTSTR a răspuns:

Suna corect, insa nu merge cu logica veterinarului si nici prin tribunale nu vrei sa stai pe motiv ca ti-a murit capra... mai rau cu un om, dar cu capra nu ajungi nicaieri.