| StrongHeart a întrebat:

Ai simtit vreodata ca toate drumurile iti sunt inchise,toti oamenii te resping,tot ce vezi in jurul tau,la tv,pe internet oriunde iti provoaca greata? Ai simtit vreodata nevoia sa iei o racheta si sa zbori in spatiu sa uiti de tot ce e de **** pe pamantul asta?
Cred ca intrebarea mea e de fapt, ai simtit vreodata ca nu vrei sa mai faci parte din specia homo-sapiens?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Am avut momente cand m-am gandit ca nu mai vreau sa stau printre oameni si as vrea sa dispar, apoi am avut momente cand m-am gandit ca nu toti oameni sunt la fel si as vrea sa dispar doar dintre anumiti oameni.
Eu simt si cred ca oameni au nevoie de tine doar cand pot avea un beneficiu de pe urma ta si foarte putini (sau chiar nimeni)vor fi cei care te vor iubi doar pentru ce esti.

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Observ ca indivizi ca tine sunt niste xxxx plangacioase demne de toata jena, penibili, ce atata va plangeti ma nu va convine faceti ceva in privinta asta

| Andreeush a răspuns:

Nu am simțit niciodată că toată lumea mă respinge.
Ceea ce spui tu e doar în mintea celui care trece prin așa ceva.

| StrongHeart explică:

Vad ca unii interpreteaza foarte prost.Nu am zis ca e ok sa gandesti asa.
Am intrebat daca ati avut fractiuni de momente in care ati simtit asta.Multumesc de raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neh suntem fiinte sociale asa am evoluat in grupuri, nu are rost sa vrei sa dispari, trebuie doar sa faci dispersia dintre oamenii toxici si cei care te ridica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia cu tv-ul da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Referitor la ultima întrebare, da, de multe ori mi-am dorit sa fiu pisica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii sunt limitati la planeta Pamant. Nu poti parasi Terra fara sa mori. Unii nu zici ca fac parte din specia homo sapiens sapiens. Lumea e de rahat, si nu doar in Romania. Ca sa-ti faci o idee da search cu cuvintele Amnesty reports si o sa vezi ce mizerii ascunde fiecare tara sub pres.

| Paul754880338 a răspuns:

Nu de racheta si nici de negarea rasei umane ai nevoie, ci de dezvoltarea abilitati de a sesiza prostia, mandria, incompetenta, trufia...etc si de a le ocoli sau ignora. Daca oamenii normali ar ceda si ar pleca, ceilalti ar fi mai mandri, mai prosti, mai ignoranti. Poate ar trebui sa incepi prin ai multumi lui Dumnezeu ca ai primit alte inzestrari, in loc sa ii invinuiesti pe cei mai putin inzestrati.

| gogu220 a răspuns:

De foarte multe ori. Dar am găsit şi remediul.
Am găsit un SPA unde fac băi cu sare Epson. Ies alt om de acolo.
Mai fac şi un masaj de relaxare şi lumea se schimbă în jurul meu.
Îmi vine cheful de viaţă şi nu ştiu cum parcă toate uşile mi se deschid, prind aşa o încredere în mine că parcă toată lumea e a mea.
Pentru cei care doresc o asemenea experienţă discutăm în privat.

| VictorJulien a răspuns:

Pana la faza cu racheta spatiala...da, in fiecare zi ma simt asa.