| anonim_4396 a întrebat:

Ai supravietui unei lumi fara lege?

5 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Nu. Fara legea Lui Dumnezeu as fi pierduta.

| Brâncuşi a răspuns:

Sigur ca nu! Cum poţi trăi în aşa ceva îţi dai seama ce va fi plus democraţia corupţia, traficul de carne vie, ţigări, droguri nu mi se pare ceva normal nici cu legi apoi fără!
O seară bună.

| Narfundo a răspuns (pentru Brâncuşi):

Nici fara dar nici cu.Care este idea ta?

| Brâncuşi a răspuns (pentru Narfundo):

Mă refer dacă avem legi cum este în prezent, le respectă cineva? Ba din contră mai mult le ignora şi au de suferit, nimeni nu se gândeşte dinaintea unui lucru ce va urma după, iar fără legi ar fi groaznic, da greu cu exprimarea e dimineaţă!

| Delicacy a răspuns:

Păi depinde la ce tip de legi te referi...
Dacă vorbim de legile generale ale universului, răspunsul este nu, nu aş supravieţui. Dacă te referi la legile impuse de societate, instituţii, atunci răspunsul este da. Oricum nimeni nu le respectă ca atare.