| acerr a întrebat:

Aici e ca pe orice site de socializare,asa e si pe Facebook,daca o persoana spune o chestie, sar toti cu gura, prima data fi sigur ca ai dreptate apoi argumenteaza,

33 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Je sais, mon ami, însă avem cu toții dreptul la liberă opinie, n-ai cum să oprești chestiile de genul, e pur uman să existe discuții... până-n momentul în care se înjură babele... unele dintre ele sunt foarte agresive și asta pe toate platformele inclusiv TPU.

| RAY a răspuns:

TPU nu este site de propaganda, ne ajutam intre noi atat

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu am mai vazut un caine care sarea cu gura. L-am vazut calcat de o masina pe gura. Priceless.

| acerr explică (pentru RAY):

Pai nu e propaganda, e o tema simpla, pentru ca toti mancam si ca atare hrana este nr 1
daca oamenii ar fi omorati ca animalele in 17 zile am fi toti exterminati. Deci concluzia? cate milioane se taie pe zi... simplu

| RAY a răspuns (pentru acerr):

Ba da e propaganda, fiecare manca ce vrea el

| acerr explică (pentru RAY):

Loolll pai fac reclama la vre un produs? Ray sti ca cu ani in urma 30 40, oamenii mancau carne doar duminica?

| RAY a răspuns (pentru acerr):

Tu stii ce inseamna TPU?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Timp pierdut?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

5 minute pentru un răspuns. Un răspuns pentru a ajuta un om.

Întrebi un prieten chiar dacă nu-l cunoşti.

Când avem o întrebare apelam în primul rând la un prieten, nu la un motor de căutare. Pentru că ştim că motorul de căutare nu ne poate da un răspuns din inima. Uneori însă, prietenii pe care îi avem nu ne pot oferi un răspuns. Poate suntem primii din grupul nostru care se confruntă cu această întrebare. TPU.ro se doreşte a fi locul unde îţi poţi întreba prietenii pe care nu i-ai întâlnit încă.

Un răspuns înseamnă 5 minute din timpul tău, însă poate însemna infinit mai mult pentru cei care au pus întrebarea.

Cu toţii am primit cel puţin o dată în viaţă ajutor şi răspunsuri pentru întrebările pe care le-am avut: de la rude şi prieteni apropiaţi, de la cunoscuţi şi chiar de la persoane mai puţin cunoscute. Prin TPU.ro poţi să returnezi acest ajutor. Durează doar 5 minute să cauţi o întrebare al cărui răspuns îl ştii şi să scrii acel răspuns. Actul tău poate fi nepreţuit pentru cel care a pus întrebarea.

Un răspuns pentru o cauză nobilă.

În plus, ne dorim ca prin TPU să dăm o mână de ajutor cauzelor care, într-un fel sau altul fac lumea mai bună. Dorim să promovăm aici iniţiativele sociale ale companiilor şi să vă facem participanţi la succesul acestora. Noi credem în "toţi pentru unu" pentru că atât în spatele întrebărilor, cât şi în spatele răspunsurilor se află OAMENI, oameni care cred în bunătate şi într-o lume mai bună.

| acerr explică (pentru RAY):

Frumos

| acerr explică (pentru RAY):

Ray,oare un animal trebuie sa fie omorat pentru ca tu ai pofta de friptura?

| RAY a răspuns (pentru acerr):

As vrea eu sa te vad ca spui asta dupa cateva zile de infometare si singura mancare sa fie friptura aia,in salbaticie ai spune la fel, sa ma las mancata, astea sunt argumente emotionale fara logica, dar nu aveti animale de companie, tu ai vrea sa fi inchisa undeva si nu ai libertatea sa faci ce vrei sau la zoo

| acerr explică (pentru RAY):

Pai post tin, animale am avut 5 mai am 3,, care e scopul intrebarii? unde bati? sunt zile cand nu maninc nimic ca nu vreau, corpul se detoxifica repede doar cu apa

| RAY a răspuns (pentru acerr):

Corpul se detoxifica singur mereu

| acerr explică (pentru RAY):

Ne ne ne
daca zilnic maninci alea alea... tot intra in sange, in tesuturi

| RAY a răspuns (pentru acerr):

Siiiiiiiii ce se intampla mori, asa frica va este de moarte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

E doamna aia in salbaticie cumva?
Eu cred ca e perfect ok sa omori un animal in cazul in care supravietuirea ta tine de acest lucru, pentru ca ai o mai mare capacitate de a experimenta viata decat el.Dar nu ne aflam intr-o astfel de situatie ci avem multe alte alternative.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare manca ce vrea, voi sunteti fanatici, aveti o credinta

| acerr explică (pentru RAY):

Avem sentimente, omul este fiinta inumana, care maltrateaza, omoara animale intr-un stil barbar

| RAY a răspuns (pentru acerr):

S-a vazut ce sentimente, empatie ai cand mai jignit, ma lasi asta e doar ca sa ai parte de atentie, nu de asa zis empatie

| acerr explică (pentru RAY):

Spun sincer, iubesc mai mult animalele natura decat oamenii,, asta pot eu

| RAY a răspuns (pentru acerr):

Wow ce empatie arbitrara

| acerr explică (pentru RAY):

Acum mai e o chestie, sunt oameni necajiti, care nu maninca carne din lipsa banilor, si ei sunt fanatici?

| RAY a răspuns (pentru acerr):

E treaba fiecaruia ceea ce manca,eu recomand sa mancam de toate limitat, inclusiv fructele care au fructoza si pot cauza ficat gras in timp, totul cu limita si sport in fiecare zi, vegetarieni evita mai multe lucruri fata de non vegetarieni nu fumeaza, fac sport, sunt atenti la greutatea lor, aceste lucruri conteaza extrem de mult

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Dr Mihaela Bilic, nutritionist: "Sucul de fructe poate solicita excesiv ficatul. Fructoza din fructe e metabolizeaza doar la nive hepatic si poate duce la o problem de ficat gras, cresteri de colesterol prin exces de fructe."

https://stirileprotv.ro/......natos.html

| acerr explică (pentru RAY):

Acum imi vine o idee, cei care stau inchisi 10, 15 ani cata carne maninca? cata proteina au? daca o dati cu proteina. spune tu,sunt oameni inchisi pe care nu ii cauta nimeni, nu au bani si supravietuiesc, fara vitamine, proteine, la puscarie hrana e latura

| RAY a răspuns (pentru acerr):

Omule corpul are nevoie in primul rand de carbo asta e prima lui energie, apoi grasimi, proteinele ajuta la celule, masa musculara, organismul poate supravetui fara carne un timp dar de ce sa te obigi aiurea cand poti consuma cu limita

| acerr explică (pentru RAY):

Pai daca ai citit un articol stupid o iei de buna? si esti un pic derutat, proteina este hrana creierului, creierul e grasime 100%, pai daca poti consuma cu limita poti si renunta

| RAY a răspuns (pentru acerr):

Esti analfabeta stiintific, creierul se hraneste doar cu glucoza atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu-i nicio credinta pisi ci doar ratiune.