| Remus_7546 a întrebat:

Ajutoooor! Am o problema la instalarea win daca pornesc pc-ul normal imi apare un mesaj de genu NTDLR missing press any key to restart ...cand pun cd-ul cu win sa il instalez imi mai apar niste mesaje the fille usb.sys is corrupted press any key to restart the computer sau the file sparow.sys is corupt. Am dat restart de multe ori si a mers normal la instalare cand sa porneasca win imi apare ecranul albastru si cu un mesaj _ stop c0000221 unknown hard error systemroot\system32\ntdll. dll am citit pe net si parca ar fi o problema cu hardul sau cu boot-ul sau ca ar avea virusi dar nu am gasit nimic care sa ma ajute ceva concret mai pot sa ii fac ceva? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil nu instalezi windows ul cum trebuie, ciudat e ca la un simplu restart plus format scapi de eroarea aceea.Asa ca e imposibil ca sistemul sa se instaleze cu aceeasi eroare pe hard, ca sa fii mai sigur ia si formateaza tot...probabil ai dreptate, poate ai un virus, formatarea o faci post install, pa