| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Ajutor! Mor. Bunicul meu are abonament la Orange si eu am vrut sa transfer 5 euro credit, dar s-au transferat 8 crying si nu-s in tangente bune cu el, e un om foarte rau. Mi-e teama ca va face urat cu mine, cu mami. Si sa recunosc nu pot, are cineva abonament sa-mi explice cum sa fac? Sau ce sa fac sa nu se afle? El a primit un mesaj de confirmare ca s-au retras din contul lui 8 euro. Mă gândesc sa sterg mesajul si sa sterg si numarul meu si cand e sa afle neg totul. Stiti cam cat ar da in plus pentru 8 euro? Ajutor va rog!

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spui tot și ești iertată.

| Fatamuntilor a răspuns:

Mergi pe adevar, cati mai au acces la contul lui?
Nu baga in rahat pe altii! Eventual da diferenta!
Bunicul a fost de acord cu transferul?

| LoveSleep a răspuns:

Faci rost de 15 lei și îi spui așa: "ia de-aici bă, săracule, să nu mori de foame, ca mi-am transferat cu 3 euro mai mult din greseala".

| Hammurabi a răspuns:

"eu am vrut sa transfer 5 euro credit, dar s-a transferat 8"
Asta e partea care îmi place cel mai mult.
Roboții au început să nu mai asculte de oameni.
Vine apocalipsa.

Diferența dintre 5 și 8 euro e de aprox. 15 lei cum ți-a zis și Nevermore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

15 lei