| Gabriela975 a întrebat:

Ajutor TPU! A venit vara și as vrea și eu sa ies cu prietenii dar nu am nici unul! Acum a trecut școala nu mai am ce face și cu copii din clasa mea nu vorbesc prea mult ( practic suntem cea mai obraznica clasa din școală și pe lângă orele de clasa nu vreau sa petrec mai mult timp cu ei ). Am 2-3 colege te clasa cu care " sunt buna prietena " cică dar ele sunt doar pe interes! Nu știu ce stai fac! Am încercat totul! Vara trecuta ieșeam afară în fiecare după amiaza pe la 18 -19 și mă plimbam cu rolele mai ales pe lângă parcurile mai mari de lângă casa mea dar nimic! Mereu încerc sa organizez întâlniri într-un loc anume dar nu vin fetele din clasa mea. Eu știu sa întrețin o prietenie și sa vorbim, ba sa dau sfaturi dar persoanele de lângă mine nu au vrut așa ceva pana acum.Nu mai știu ce sa mai fac! Apropo merg la activități sportive sau așa ceva și nu merge! Am 13 ani.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FaraNumePls a răspuns:

Buna! Poate că ești genul de prieten care fix când intra celalt pe net îi trimiti mesaj cu,, cf"... Nu te cunosc deci nu judec sau îmi dau cu presupusul! Poate că ești insistenta sau ți-ai ales prietenii greșit. În timpul liber ai putea sa mergi la un curs de : dans (sportiv, modern, etc), înot etc. Ideea e sa fi ocupată macar 2 ore pe zi sa mai ieși din casă cu un scop fixat.

| danay72 a răspuns:

Socializeaza,fii grabnica la ascultare, inceata la vorbire. Vei gasi prieteni noi.