| emipou a întrebat:

AJUTOR TPU! tatal meu a baut mult si acum asculta muzica tare si nu ma baga in seama.ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Si muzica nu e pe gustul tau? te inteleg! Si vecinii mei asculta (uneori manele) si nu stiu ce sa fac...

Da tu muzica mai incet sau incearca sa-l convingi. Sau asteapta sa-i treaca betia... Sper ca ai vecini care te inteleg si nu vor veni la usa ta. Sau nu vor chema politia....Succes.

| William a răspuns:

Scoate chestia din priza si taie firul. Daca tai firul cand e in priza te poti electrocuta (daca nu ai o unealta izolata).

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa.l in pace, nu-.l baga in seama, crede-ma ca stiu. vedeziti de treaba ta si lasa-l sa-l treaca betia