| Alina1235789632 a întrebat:

Am 11 si imi place de un baiat eu nu stiu daca ma iubeste cum sa aflu. Eu nu vreau sa.l intreb.

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Consider ca esti prea micuta sa stii ce inseamna cu adevarat iubirea, cel mai probabil iti este simpatic baiatul, iti place felul lui de a fi. Cred ca ar trebui sa lasi timpul sa treaca fiindca si daca te place, nu vad ce ati putea face intr-o relatie la 11 ani. Fiti prieteni pentru ca daca ar exista o relatie, tot asa v-ati purta. Nu mi s-ar parea normal sarutul si nici alte lucruri la varsta asta.

| Violleta2022 a răspuns:

La 11 ani nu este iubire ceea ce simti tu ori el, ci simpatie de copii mici!
Din pacate, cum nu vrei sa-l intrebi, nu vei putea afla daca te place ori nu, iar noi nu-l putem intreba, pentru ca nu-l cunoastem.

| RainmakerX a răspuns:

La 11 ani nu ai cum sa iubesti pe cineva cu exceptia rudelor tale.

Baiatul acesta, cel mai probabil te simpatizeaza. Propune-i sa fiti amici /prieteni. Mergeti si jucati-va, eventual va chemati si prietenii comuni si faceti ceva cu totii. (ex: va plimbati prin oras caci oricum este perioada sarbatorilor )

Iubirea fata de o persoana care nu face parte din familia ta este un lucru complicat pe care o sa-l intelegi peste cativa ani.