| goth123 a întrebat:

Am 16 ani, dar lumea imi spune "doamna" in loc de "domnisoara" si imi vorbeste cu dumneavoastra. Odata eram cu un prieten care e mai mare ca mine cu 2 ani si cineva a crezut ca sunt mama lui si el mi-a spus ca multe lume crede ca sunt mama lui. Cineva odata a crezut ca sunt mai mare decat o femeie de peste 40 de ani si s-a mirat cand cineva i-a zis ca am 16 ani. Nu mai rezist, nu suport sa arat batrana. Ma simt de parca as fi in iad. Am ajuns sa fiu traumatizata de cuvantul "doamna". Nu am mai iesit in oras de o luna, pentru ca nu suport sa mi se vorbeasca de parca as fi batrana. Sfaturi?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mai rezist, nu suport sa arat batrana.
Ca să reziști, te antrenezi. Te amuzi, găsești răspunsuri ironice, dezumfli eul exagerat.

| Nirvanaaa a răspuns:

Te machiezi cumva prea tare? Machiajul mai maturizează. Poate și pentru faptul ca ești mai înaltă cumva. Eu nu cred ca ai cum sa arați ca o doamna de 30+. Hai de 20 poate. Lumea exagerează.