| irinas4 a întrebat:

Am 18 ani și deși am avut prima menstruație acum 5 ani, sânii tot cupa A sunt.
Mai există vreo șansă să crească, măcar puțin? Am observat că de puțin timp au apărut ca un fel de vergeturi la suprafața lor, înseamnă că se mai dezvoltă?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Menstruatia nu are nici in clin si nici in maneca cu crescutul sanilor!
Sanii cresc hormonal, conform structurii hormonale a corpului tau, si infleuntei genetice, mostenite de la mama ta.
Vor mai creste cand te vei ingrasa un pic, sau cand vei ramane gravida.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

In ce privesc aparitia vergeturilor este din alt motiv, pielea este foarte uscata si crapa, cand se mai intinde, pentru ca lipseste hidratarea. Probabil ca nu bei 2 litri de apa, cum ar fi nromal si sanatos.