| NiCoL♥ a întrebat:

Am 2 intrebari:

1. tampoanele exipira?

2.care e diferenta intre tampoane si absorbante? dau fundita.

9 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Din cate stiu eu, nu expira.
Tampoanele se introduc in vagin iar absorbantele se lipesc pe lenjeria intima.[chiloteihee hee]

| Seline a răspuns:

2. Tampoanele se introduc in vagin iar absorbantele se lipesc pe slip.

| Seline a răspuns:

Nu expira nici tampoanele, nici absorbantele.

| chupachups1234 a răspuns:

Pai eu am citit pe o cutie de protejslipuri sa nu
le folosesc dupa 2 ani de la data fabricatiei. :| Citeste si tu eticheta;)). Si tampoanele se folosesc intern, in vagin iar absorbantele se lipesc pe chiloti :D
Intra pe www.noifetele.ro

| NiCoL♥ explică:

Dar absorbantele expira?

| katyy_5873 a răspuns:

Nu expira, dar nu sunt recomandate mereu pentru ca pot cauza tot felul de complicatii, doa daca ai neaparata nevoie foloseste-le, in rest sunt de recomandat absorbantele, chiar daca tampoanele sunt mai comode.Crede-ma ca eu am patit-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Da, dupa folosire.
2. ti s-a raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat tampoanele cat si absorbantele expira. in general termenul de valabilitate este de 2 ani de la data fabricatiei.

| abionda a răspuns:

1 tampoanele nu expira 2tapoanele sunt cele ce se introduc intern adica ob-urile si absorvantele sunt cele ce se pun pe slip adica always