| Morpheu a întrebat:

Am 20 de ani și când simt tristețe sau neliniște mă legăn singur. I-am sugerat în glumă mamei să mă pună pe picioare să mă legene. Dar cumva, n-aș fi refuzat, simt ca o nevoie.
Nu se întâmplă des, dar pur și simplu chiar îmi dă o senzație de liniște. Știe cineva de ce?

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

In general asa fac copii ce nu au primit afectiune din partea parintilor, sau cei abandonati, sau cei cu probleme la nivelul psihicului...
Acuma la tine cred ca e doar un tic (ca si jucatul cu degetul in par) de care ar trebui sa te dezveti ca nu este sanatos.

| Morpheu explică (pentru Freya1):

Nu știu dacă e tic, simt că mă ajută și chiar mă duce cu gândul la afecțiunea maternă, vine ca un sentiment de liniște și siguranță.
Am primit afecțiune de la mama când eram mic.

| HadesSs a răspuns:

Trebuie sa te inveti sa iti acorzi acea liniste prin alte metode, de exemplu puneti o melodie chill in castia si relaxeaza-te prin respiratie happy

| Freya1 a răspuns (pentru Morpheu):

Pai trebuie sa te dezveti ca nu e ok

| mgtow a răspuns:

Fa o rugaciune si trece

| Morpheu explică (pentru mgtow):

laughing

| Morpheu explică (pentru Freya1):

De ce nu e ok?

| Freya1 a răspuns (pentru Morpheu):

Pentru ca ai 20 de ani si dor copii cu probleme psihice fac asta.