| Mihaela2023 a întrebat:

Am 25 de ani și nu pot sa-mi fac un prieten (deoarece am 87 de kg).
Credeți că o fată grasă pare mai bătrână? de ce nu pot avea un prieten de vârsta mea?
Care ar fi motivul? Doar cei care au peste 50 de ani vorbesc cu mine

9 răspunsuri:
| CostinAlamariu a răspuns:

Pai de ce nu incerci sa slabesti? E greu, dar merita.
Iar in rest, depinde doar de tine. Trebuie sa faci o introspectie si sa vezi ce te avantajeaza si ce te dezavantajeaza.
Gandeste-te daca parul iti arata bine, hainele, etc.
Si depinde si de personalitate probabil. Cea mai atractiva personalitate la femei este cea blândă si fericita. Eu personal nu pot sa-i rezist unei fete frumoase si blande happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" Care ar fi motivul? "
Ca ai 87 de kg.

| Sofer a răspuns:

Încearcă sa mai slăbești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La aia probabil le plac betonierele happy

| LoveSleep a răspuns:

Cred ca sufletul e problema.

| NotNamed a răspuns:

Mai slabeste si tu. Nu cred ca pe tine te.ar atrage un barbat gras cu ditamai burta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca mai cauti, gasesti si disperati sub 50. Acum, problema nu e ca ai 87 de kile. Problema e de ce ai alea 87 de kile si ce faci in sensul asta. Am cunoscut o tipa in facultate care avea peste suta. Nefiind foarte inalta. MIncat aiurea + stres + gene, ceva de genul. Diete, sport, tone de vointa, si acum e normala. Nu e fotomodel, dar nici urita/diforma. Si pana la urma cel mai important e mindsetul. Am mai cunoscut pe cineva gras, nu mai stiu exact de ce. Chiar nu conteaza. Extrem de inteligenta, o companie foarte placuta, bisexuala, foarte activa din punctul asta de vedere, cu o gramada de subiecte de abordat si mai ales care nu se plingea de nimic. Tu cum iti abordezi problema asta? Cum ai ajuns la 87/de ce? Ce atitudine ai in general? Faptul ca esti gras(a)/urit(a) e un impediment initial, dar depinde doar de tine daca il lasi sa te doboare in oala cu melancolie sau nu.

| Alexutzu27 a răspuns:

Nu mai gândi eu prefer femeile mai pilunte:*

| IamJoKeR a răspuns:

Cred ca o fata mai plinuta este perfect normala, si tanaar, nicidecum batrana