| anonim_4396 a întrebat:

Am ajuns sa nu mai dorm deloc, adică DELOC. Dorm o ora ziua cu 3 diazepame și atât. Totul e din cauza acelui vecin despre care am mai vorbit,el și-a pus toată ruga, dorința și puterea înspre asta. Ce sa fac, sunt tot mai îngrozit că vrea să mă bata?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"vecin... sunt tot mai îngrozit că vrea să mă bata"

există instituții specializate pentru astfel de situații. Apelează la ele

| Hammurabi a răspuns:

Tu nu realizezi că ești plecat cu pluta?
Ce interes ar avea vecinul tău să te bată? De ce?
Tămpeniile astea sunt doar în mintea ta.
Cere ajutor medical de specialitate. URGENT!

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Vorbeam mereu când ne vedeam, cu timpul a început să nu mă mai salute, și nu o dată. Apoi treptat a început să se uite urat, sa meargă în piept cănd trece pe lângă mine, iar eu daca voiam să l salut mă. ignora. Nu sunt clar semne că are ceva cu mine? Pe toți, dar toți ceilalți vecini ii salută

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar dacă sunt semne că nu te mai place sau orice altceva, asta nu înseamnă că va sări aiurea la bătaie. Că doar nu e sărit de pe fix.
Lasă-l în treaba lui și tu vezi-ți de treaba ta.
Că n-aveți nimic de împărțit.

| anonim3247 a răspuns:

Cartierul tău Drumul Taberei nu are probleme de care spui tu ca să iei bătaie pe stradă. Ăla ți se pare ție că vrea să te bată. Uită-l și nu te mai gândi la el.

| AdioTPU a răspuns:

Posibil sa ai o forma de anxietate din cauza ca iti este teama de acel vecin. Recomandarea mea este sa cauti
ajutor medical specializat de urgenta ca sa nu iti periclitezi sanatatea fizica sau pe cea mentala.

| Carbit9669 a răspuns:

Il bati tu primul ca sa fi sigur ca nu o sa mai prezinte un pericol la viata ta