| Atti12 a întrebat:

Am auzit ca dupa ordonanta de urgenta, putem iesi afara fara declaratii si cu masti si manusi obligatoriu, in spatiile publice inchise. Adica, putem sa stam fara masti daca mergem undeva izolat, gen la munte fara sa ne zica ceva politia?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Presedintele a spus ca dupa data de 15 mai se vor relaxa regulile de circulatie, posibil si alte reguli, respectiv nu va mai trebui declaratie. De asemenea ca va fi obligatorie purtarea mastilor in spatiile inchise si in miloacele de transport in comun.
Ce reguli restrictive vor mai fi abrogate si reguli noi introduse vom afla atunci, totul depinde de situatia pandemiei la data respectiva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ca vom putea. o sa vedem ce proceduri se vor stabili

| ywar a răspuns:

Despre manusi nu s-a facut nicio precizare, doar ca mastile vor fi gasite la pret de specula.

| darrio2007 a răspuns (pentru ywar):

Deja sunt la pret de speculă.