| ghineanamaria a întrebat:

Am auzit ca la stiinte ale naturii(liceu)nu se face mate decat in clasa a 9a si a 10 a si dupa aia nu se mai face.Si se da bac numai la biologie, fizica si romana. E adevarat? Sau se face mate si se da si bac? Lamuriti-ma pls!

2 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Stiintele naturii aste profil real. Deci matematica se face in TOTI cei 4 ani de liceu, iar bacul se da OBLIGATORIU si la matematica.
Vorbesc din propie experienta tongue

| Alexandra_4682 a răspuns:

La stiinete ale naturii faci mai multa matematica decat chimie sau biologie,iar bac-ul il dai la matematica, romana si o materie la alegere dintre fizica, biologie sau chimie happy