| Thecurious a întrebat:

Am auzit ca serialele "Star Wars" si " Star Trek " a inspirat foarte multi copii sa devina ingineri.
Cunoasteti astfel de cazuri?

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Eu nu sunt inginer și sunt fan al francizei Star Wars. De abia aștept să apară episodul 9 happy!

| Thecurious explică (pentru Celcestietot):

Si eu sunt fan, fan inrait. Ce n-as fi dat ca telecomanda sa fie o sabie de lumina.
Despre seria Star wars, stiu doar ca, Dan and David -producatorii Game of Thrones se vor ocupa de franciza.

| Celcestietot a răspuns (pentru Thecurious):

Și eu la fel știu de producători. Păcat că este ultimul film legat de familia Skywalker, nu?

| Thecurious explică (pentru Celcestietot):

Este ultimul?
Pai, ultumul Skywalker a murit din cauza epuizarii, cand a creat acea holograma.

| Celcestietot a răspuns (pentru Thecurious):

Eu cred că ultimul este Kylo Ren, deoarece este copilul lui Leia Organa. Posibil ca Ren să moară în ultimul episod (episodul 9). De aceea s-ar numi așa ultimul film, nu? Părerea meawinking.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

E adevărat că o parte din copiii care văd astfel de filme se simt stimulați să învețe mai mult despre fizică.