| anonim_4396 a întrebat:

Am auzit sute de popi zicind Domnul Dumnezeul nostru Iisus Hristos, este bine sau nu, cati Dumnezei avem? eu zic ca unul este cel care a dat suflare omenirii iar Iisus Hristos este fiul lui si popii ar trebuie sa se corecteze zicind sa ne rugam lui Iisus Hristos fiul lui Dumnezeu, ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| nyky_1703 a răspuns:

Unul singur

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Exista un dumnezeu si un drac doar atat

| ileanaadrianastan a răspuns:

Avem un singur D-zeu, iar Iisus/Jeshua nu este fiul Lui. Deoarece D-zeul acesta, Creatorul Universului, este un Spirit a Carui unicitate este incontestabila. Nici Iisus nu a zis ca D-zeu ii este Tata biologic, doar spiritual, facand aluzie la rugaciunea ebraica Avinu Malkeinu (Tatal nostru, Regele nostru). Chestia asta nu o inteleg crestinii nici picati cu agheazma d-aia pretins sfintita.

| Ioana4you_9496 a răspuns:

Ai auzit de Sfanta treime? E Dumnezeu tatal, duhul sfant si isus... Deci e unul singur laughing