| Mihaela2022 a întrebat:

Am avut coronavirus şi am fost internata la spital că eu având astm nu mai puteam respira.
Fostul meu prieten m-a sunat sa vadă cum mă simt şi eu i-am zis ca sunt la spital în stare gravă că nu ştiu dacă apuc ziua de mâine! Si el a zis : dumnezeu sa te odihnească in pace!
Nu inteleg la ce se referă? Credea că pățesc ceva sau a scris aşa din răutate? Voi ce ințelegeti prin mesajul ăsta?

12 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Inca unul din multi nesimtiti si badarani ai lumii...
Cum sa iti spuna asa ceva in starea in care erai? Nicicum nu e bine, daca a glumit, nu era cazul, tu fiind in stare grava, daca a fost serios, pur si simplu a aratat ce doreste...
Dar, poate e cum a zis floresdemayo, poate a fost beat sau drogat si a gresit.
Dar, oricum ar fi fost, e un gest de nesimtire crasa. Eu i-as zice sa ii fie rusine!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu inteleg la ce se referă? La deces.
Credea că pățesc ceva? Da, că o să mori.
sau a scris aşa din răutate? Din prostie.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ori a vrut să zică "Dumnezeu să te aibă in pază!", dar fiind prea beat / drogat, i-au ieșit alte cuvinte din gură...
Ori e un miștocar, un idiot, un prostălău care nu gândește deloc înainte de a vorbi.

Iar dacă azi, nu iti mai raspunde si te ignoră, confirmă faptul că abia astepta să scape de tine.

| cfrtobias a răspuns:

Poate il intrebi pe el? si atunci afli direct, nu dupa parerile altora

| Nikcoletta a răspuns (pentru cfrtobias):

Acum nu mai raspunde

| cfrtobias a răspuns (pentru Nikcoletta):

Poate te suna inapoi cand poate, oricum daca nu ii pasa poate nu te suna..., dar ciudat e un pic de iti voia rau sa faca fix asa, poate totusi e o neintelegere sau fix iti voia raul

| cristi202 a răspuns (pentru cfrtobias):

Dupa ce a primit un croseu, vrei sa mai primeasca si o lovitura sub centura?

| cfrtobias a răspuns (pentru cristi202):

Asta va afla cand ar vorbi, poate acum e 50-50% cred eu

| 19flo79 a răspuns:

... din greseala a scris

| IamJoKeR a răspuns:

Fostul tau prieten e un nenorocit daca a indraznit sa zica asa ceva, nu te merita. ai facut bine ca nu mai esti cu el. Sper sa iti revi si sa treci peste acesta problema delicata, chiar imi pare rau, incearca sa-l dai uitarii!

Răspuns utilizator avertizat
| tdy a răspuns:

A spus-o preventiv dacă o sa te duci într-o lume mai buna, dacă ar fi fost din răutate de ce dracu te-ar mai fi sunat sa vadă cum te simți?