| SERIALS a întrebat:

Am avut o noapte de cosmar. Horror. Locuiesc la chirie intr-o casa cu multi studenti. In fiecare camera locuiesc cate 2-3 persoane. Faza ca ieri a fost Halloween si azi o alta sarbatoare in Italia. Colegii mei de apartament au facut party. Cel mai naspa e ca stau in camera cu o tipa si un tip. Tipa si-a invitat amantul si a locuit vreo 5 zile cu noi, nici macar nu si-a cerut permisiune. Iar de alaltaieri si-a chemat niste amici din oras de la ea. Si toti stau in camera noastra, dorm pe unde gasesc. A transformat camera intr-un hostel. Ieri au facut party toata casa, si-a pus laptopul aproape de usa, iar boxele in coridor, au mutat si frigiderul, multe chestii. M-am pus la somn la 22:40, iar din cauza nivelului foarte inalt de la muzica, galagiei, zgomotului nu am putut adormi. M-am pus la somn devreme caci a doua zi devreme a fost nevoie sa plec la munca.
Tipa aia a vazut ca dorm, caci lumina era stinsa, dar tot intra in camera ca sa schimbe melodia (calculatorul ei era langa usa), amicii ei intrau, ieseau, era un haos total. Cred ca ea nu intelege ce inseamna respectul fata de cei din jur. In primul rand, cum poti cere permisiune de la altii, dar de la mine - nu? Ca si cum n-as exista. Sunt nervos, am adormit pe la 03. Iar la 7 dimineata m-am trezit si nu puteam trece sa merg la baie, amicii ei dormeau pe jos, in camera noastra. Maine vor pleca.
Daca era o fata ok putea sa le interzica amicilor sai sa nu mai intre atata timp in camera si putea sa bage un playlist. Sa nu mai deschida si sa inchida usa camerei la fiecare 3 minute. E o nesimtire totala din partea ei. In plus, am observat ca amicii ei au mancat din painea mea, pachetul de ceai a disparut, samponul aproape terminat. Ce ma sfatuiti sa fac?
Dimineata, inainte sa plec la munca am observat ca poarta era inchisa cu un lant si lacat. A trebuit sa sar gardul big grin Cand m-am intors acasa la ora 15, mai era lantul, probabil unul din invitati sau vreun vecin ar fi facut chestia asta. Am citit si un articol de pe net, spre dimineata ar fi venit politia, din cauza galagiei si le-ar fi pus amenda, ar fi gasit o multime de persoane afara, marijuana.
E o degradare totala ce s-a intamplat. Nu am cuvinte, sunt nervos caci nu am putut adormi, din cauza muzicii si amicilor care tot veneau si plecau din camera noastra.

4 răspunsuri:
| FruttiFresh300 a răspuns:

Pai dormi acum laughing
Recuperează noaptea pierduta.
Eu dacă eram în locul tău, ma ridicam din pat și le spărgeam petrecerea sau petreceam cu ei. Dacă tipa e lipsita de bun simt, tu de ce să-l ai? Respectul se câștigă nu se datorează.

| BadAngel3 a răspuns (pentru FruttiFresh300):

Si-ti luai bataie sau cum?laughing
Nu o spun in lume de rau, dar cel mai probabil asa ar fi iesitlaughing

| FruttiFresh300 a răspuns (pentru BadAngel3):

Sa iau sau sa dau laughing depinde cat de slab de inger esti

| Lowkee a răspuns:

Muta-te?