| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un vis.
Am fost carat de un barbat pe spate intr-un sac transparent (punga) Vreo doua ore prin oras. Ce semnifica acest vis? A mai avut ceva asemanator acum un an si ceva. Nu am liniste.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca nu te bazezi pe fortele proprii trecand prin viata. Cineva te sustine.

| MeForeverAlone a răspuns (pentru darrio2007):

Acum ca ma gândesc, asta e cea mai posibilă variantă

| Saveluc a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Te rog sa nu crezi asta.

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Saveluc):

Nu neapărat că nu te bazezi pe forțele proprii, mă refeream la faptul că te susține cineva, că o anumită persoană te ajută foarte mult.

| oprescudorin11 a răspuns:

Visele au semnificatii adevarate doar in fenomene astrale de exceptie! Asa am invatat eu! De luna noua...
De luna plina, mintea e brambura oricum.
Visele nu au nici o semnificatie daca ai baut sau ai avut socuri in prealabil.
In cazuri de exceptie, pot fi adevarate, omul are, in anumite situatii, posibilitatea sa circule in timp,(inainte -inapoi) dar sper sa nu fie cazul tau de acum!

| MeForeverAlone a răspuns:

Dacă visezi că ești răpit/răpită ( presupun că asta înseamnă să te care un bărbat într-un sac vreo două ore prin oraș) poate însemna că o persoană te manipulează în anumite circumstanțe.
Sau e posibil ca cineva să-ți vrea răul.

De asemenea, e posibil să fie și din cauza unui film la care te-ai uitat recent și de la care ți-au rămas anumite scene întipărite în memorie, ori de la o știre sau o poveste care are legătură cu asta.
Ar putea să fie varianta asta, pentru că ți-a rămas în cap că stat în sac vreo două ore. Și totuși, cum îți dai seama într-un vis că au trecut două ore? Doar e un vis, acolo nu există timp...
Trebuie să știi detaliul de undeva.

Și a treia variantă, e un vis de câine. Adică un simplu vis de noapte, care nu reprezintă nimic.

| Saveluc a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Visul este doar un mement scurt este adevarat. Dar timpul petrecut intr-o punga mi-s-a parut enorm in mintea mea. Nu m-am uitat la nici un film pe cuvand. Dar o legatura cred ca e de undeva. Urasc chestia asta cand vad prin oras sac mare de gunoi. Imi da palpitatii.

| MeForeverAlone a răspuns (pentru Saveluc):

Interesant...la mine e orașul cam mic și nu există astfel de saci laughing
Dar nu știu dacă de la asta e visul. Știi, se zice că tipa sexi din vis poate fi vânzătoarea de la magazin de acum 20 de ani sau că bărbatul poate fi, la fel, o cunoștință. De fapt se spune că toate persoanele pe care le întâlnim în vise sunt persoane pe care le-am mai întâlnit în viața reală, dar eu nu cred asta cu tărie pentru că am visat și sfârșitul lumii cu Dumnezeu și Isus și pe ei nu i-am întâlnit vreodată laughing
Iar visele mai pot fi și viziuni. Eu am visat de multe ori testele pe care le dădeam la școală sau la liceu cu o zi înainte. Dar nu vreau să te sperii, să crezi ceva gen că o să te răpească cineva, poate e doar un vis de noapte, poate e din cauză că urăști sacii mari de gunoi.

| Saveluc a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Nu stiu ce sa mai cred. Sper sa nu mi-se intample asta vreodata in viata asta. Ori il omor, ori mor eu de frica.