| SimonaBubu a întrebat:

Am bătut un tigan acum trei zile la mine prin zonă și acum zice că pune satra să mă bata.Ma gândeam să anunț niste clanuri interlope că cunosc cateva, că nu e de glumit.Ce mă sfătuiți să fac? Va rog seriozitate multa.

Răspuns Câştigător
| ShaOfHatred a răspuns:

1: De ce l-ai bătut?
2: Vorbește cu cine cunoști din acele clanuri, întreabă-i dacă îl cunosc pe respectivul, sau șatra respectivă, și să te rezolve. Nu face scandalul și mai mare. Încearcă să-l ameliorezi.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Anunta clanurile sa te apere, doar fratia e mare intre voi nu?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă implici inerlopii complici și mai mult situația și poți ajunge mai rău. Ce înseamnă că l-ai bătut? L-ai lovit, rănit, umilit? Ce tip de conflict ai avut cu el? Era pe motiv serios sau doar joacă?

| Valentina8 a răspuns:

Cere ti scuze. Simplu. Ceea ce incerci tu sa faci e sa stingi focul cu gas. Da i un mesaj tipului si spune i ca iti pare rau ca ai avut o zi grea alte abureli incat sa eviti conflictul. E un gest de om inteligent, nu las!

| Valentina8 a răspuns (pentru Valentina8):

Plus ar insemna sa ti asumi responsabilitatea. Da dovada de om matur!