| freshDEportocale a întrebat:

Am citit că o rulota e destul de scumpă.
De ce unii prefera să locuiască în cartiere de rulote decât să își ia o casa? Nu în România aici am văzut doar in locuri de vacanta închiriate dar în alte țări am văzut cartiere întregi de rulote. Cum ajung oameni săraci în posesia lor?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In alte tari, majoritatea oamenilor platesc chirie, nu isi cumpara case. Rulota este o varianta accesibila de a avea o locuinta care nu cere bani.
Diferenta de pret dintre rulota si apartament/casa este foarte mare.

| Hammurabi a răspuns:

Păi e cam așa.
O rulotă - 3.000 - 10.000 euro
O casă - 40.000 - 100.000 euro
E o oarecare diferență, nu? laughing

| freshDEportocale explică (pentru Hammurabi):

Poate la mana a 15-a, eu nu am văzut așa ieftinq când m-am uitat

| Hammurabi a răspuns (pentru freshDEportocale):

Indiferent la ce mână vrei să consideri, prețul unei rulote nu se apropie sub nici o formă de prețul unei case.
Poate doar dacă consideri grupa celor mai performante rulote (gen motorhome) și cele mai ieftine case.

| goguPatent a răspuns:

Destul de scumpa dar nu la fel de scumpa ca o casa... e simplu.