| Horia_Manea_1976 a întrebat:

Am comandat de black friday de la eMAG un produs redus cu 50%pe care nu l-am primit. Dupa 2 luni si foarte multe telefoane au reusit sa recunoasca ca nu au produsul si nu vor sa imi livreze nici unul asemanator deoarece este vandut de parteneri si nu de ei.Au incercat sa imi dea un card cadou de 100 ron pe care nu l-am acceptat.Ce este de facut legal? Produsul a fost platit si nu vreau banii inapoi.

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Te poti duce la protectia consumatorului, din moment ce ai platit pentru produsul respectiv ei sunt obligati sa ti-l livreze daca in momentul platii aparea ca fiind in stoc.