| Gogu06 a întrebat:

Am cunoscut o fata, mi-a placut mult de ea, am ramas cam fara cuvinte(ceea ce mi se intampla rar) in momentul in care mi-am dat seama ca o plac foarte tare. Treaba e ca gagica, s-a prins de schema, si a inceput sa se joace cu mine. N-are nici un gand cu mine e clar, face cate un pas inainte si cand fac si eu zici ca e la 100m garduri. Ma tine asa de plictiseala, cand se plictiseste, ma suna, imi da mesaj... Si eu ca prostul pic in plasa mereu. Nu i-am zis ca o plac, nici ca vreau relatie cu ea, dar stie ca imi place de ea, ca am incercat, poate m-am purtat prea frumos, dar asa sunt eu, imi place sa respect oamenii in general, legat de ea nu pot sa o iau de cap sa ii bag limba pe gat, daca mi-a zis nu, sau a dat inapoi imi vad de treaba, nu e neaparat un lucru bun dar asa sunt eu. Ei ii place situatia ca se simte bagata in seama, apreciata se foloseste de mine si se si distreaza pe seama mea, incearca sa ma puna in tot felul de situatii. Vreau si eu sa ma joc cu ea, asa intr-un mod elegant. Dar nu prea stiu cum. Ceva idei?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu-i mai da atentie o perioada. Sa vezi cum reactioneaza. Ii cam place sa se joace cu tine.

| Gogu06 explică (pentru darrio2007):

Imi da cate un mesaj din ala de n-are nici un sens, sau trimite o poza, selfie. Ori daca, chiar nu o bag in seama, ma intreaba ce fac, daca mai traiesc si ca vrea sa ne vedem. Ma vad cu ea si pauza, vorbeste de te miri ce, ma ia la misto, imi place de ea ca e plina de viata, dar prea imprevizibila. Stau ma uit la ea si nu cred ce vad, zici ca ma uit la televizor. Asta se intampla, dar imi place de ea ca e nebuna asa ca nici eu nu sunt prea sanatos. Dar n-am chef sa sufar nici macar putin. S-ar putea sa zic o prostie, e frumoasa, corp arata super bine, naturala, delicata, finuta, slabuta, dar chiar imi place sufletul ei laughing, pe bune, inca nu m-am decis daca faptul ca e nebuna si putin dezaxata imi place.

| neutrino a răspuns:

Invit-o totusi in parc si joaca-te cu ea.

| T0T a răspuns:

Dacă nu te place nu prea poți să o faci. Tu ar trebui să nu o mai bagi în seamă, să vezi dacă insistă.

| anonimg a răspuns:

Ce-ar fi sa-i trimiti mesajul care n-i l-ai scris noua, si ei?(asta in caz ca vrei sa continui 'jocul').
Dar tu ar trebui sa revii cu picioarele pe pamant. Ia spune, fata aceasta stie sa faca mancare? Stie sa spele? Ii place curatenia? Ii respecta pe oameni? Daca raspunsul este 'nu' sau 'nu stiu' sau 'nu prea', atunci pentru ce o placi? Fata aceasta te-a 'aburit' cam mult. Fa putin aer si o sa ti se dezabureasca ochii si o sa vezi cu adevarat de cine ti-ai lasat inima sa-ti fie atrasa. Framantarea in care te aflii o sa-ti usuce oasele de tot.
Deci, daca vrei sa continui relatia cu ea, atunci fa un copy&paste cu ce ne-ai trimis noua si trimite-i-l prin sms(cu tot cu intrebarea de la final).
Dar daca nu vrei sa continui relatia cu ea, atunci tot in mod elegant, fara sa o ranesti(caci nu este bine sa platim cu aceeasi moneda) ii raspunzi la mesajele ei 'in 2 peri', cu neclaritate, ca sa o faci confuza.
Dar numai tu sa fii hotarat. Prietenia dintre un baiat si o fata nu se face doar asa de dragul de a fi cu cineva sa ca sa nu fiu singur/a. Prietenia aceasta trebuie sa aiba un scop => casatoria. Altfel este durere si suferinta fara rost.

| OldSoul a răspuns:

Fa exact opusul a ceea ce ai facut pana acum, dar desigur intr-un mod elegant, altfel tot tu vei ajunge sa suferi dupa ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing)) daca o lasi câteva zile pe "uscat", ea nu-ți va scrie, crede-mă, tot de la tine o sa aștepte semne și când i le dai poate ai noroc și accepta sa iasă la o plimbare și atunci e momentul sa fii deștept sa-ti alegi cuvintele în asa fel încât sa o impresionezi și sa o dai pe spate. Baftă!

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Stai linistit un timp. E bine sa afli de la prietenii sau prietenele ei ce pasiuni are. Una din pasiunile ei sigur ti se potriveste si tie. Trebuie sa-ti dezvolti acea pasiune. Când ai ocazia sa mai vorbesti cu ea invit-o la o plimbare in parc.

| MariaLarissa a răspuns:

Incearca sa o ignori cateva zile incontinuu.Vezi cum va reactiona.Sa vada cum te-ai simtit tu.