| anonim_4396 a întrebat:

Am cunoscut recent o fata de 32 de ani și vorbim de 7 zile. Am cerut și eu o poza cu ea sa o vad și eu mai bine cum arata pe moment și scuza ei e asta
" nu am chef de poze "
Daca ar avea și ea poze recente pe Facebook nu ii mai ceream.
Si întrebarea ar fi. De ce ar spune asta ca nu e greu sa faci o poza. Nu ar avea sens sa fac un drum aiurea pana în oraș și ea sa nu fie pe placul meu.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa nu fie teapa, cerei camera sa o vezi in direct. Sa vezi ca e ea in realitate

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai ai dreptate, daca vorbiti ar trebui sa va si vedeti. Este adevarat ca... daca va intelegeti nu conteaza altceva, dar aici nu este vorba despre asta. Pana la urma... ma gandesc ca vrei sa o cunosti, sa vezi cum arata si sa decideti impreuna ce faceti dupa. Scuza ca "nu are chef de poze" nu se justifica. Pur si simplu nu vrea.

Asa ca vorbeste cu ea despre asta, ar trebui sa fie suficient de matura incat sa inteleaga acest lucru.

| xRaffy a răspuns (pentru DoarBogdan):

O sa vad dacă e ceva de ea și dacă merita efortul depus sa merg sa o vad.

| Ofiintă a răspuns (pentru DoarBogdan):

"Scuza că nu are chef de poze nu se justifică".
Ba dimpotrivă, devine extrem de enervant momentul în care cineva cunoscut sau mai puțin cunoscut, asta după ce mi-a consultat toate pozele, îmi cere și una făcută pe moment.
Eu aleg să nu fac poze la comanda. Nu este ca și cum trebuie să demonstrez cuiva ceva.
Poze fac doar atunci când sunt pregătită pentru așa ceva.
Indiferent dacă poza este făcută in acel moment sau în alt moment, în continuare avem o viziune limitată asupra persoanei cu care conversăm.
De preferat ar fi să îl/o vezi face to face, iară mai apoi să tragem concluziile.

| Ofiintă a răspuns (pentru Ofiintă):

Încă ceva, pozele nu reflectă intotdeauna realitatea.
Poate să arata mai bine în realitate, decât în poze sau invers.
Mai nou tot ce ne inconjoară "necesită" fotografiat.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Ofiintă):

Oh, dar nu la asta m-am referit. Evident ca nu se fac poze la comanda.

M-am referit strict la cazul lor.

A spus ca se cunoaste cu ea de 7 zile, iar ea vorbeste cu el. Asta inseamna ca nu se cunosc asa mult si amandoi ar vrea sa se cunoasca mai bine.
Amandoi au urmarit posibil e eventuala relatie.

A mentionat si ca nu are poze recente cu ea, asta ce inseamna (chiar daca nu a zis)? O fi de acum 2 ani, ceva ce nu se intelege, o fi de acum 3? Nu stiu. El probabil s-a gandit ca ea nu arata asa si nu isi da seama din pozele pe care le are (daca le are).

Da, de preferat ar fi face to face, sa vorbeaca inainte, sa comunice, sa se cunoasca, sa se indragosteasca si sa nu conteze nimic altceva.
Dar aici am urmarit doar ce a insinuat persoana care a pus intrebarea, nu a zis cum ca ii cere mereu poze la modul enervant, a zis de toate pozele (cum ai mentionat si tu), dar care toate? Daca nu are decat una?

Nu conteaza pozele, nu conteaza nimic, m-as bucura daca ei ar ajunge sa se inteleaga si sa fie totul bine ^_^, doar i-am raspuns la intrebarea din contextul dat.

| Freya1 a răspuns:

Mai este o intrebare aici la categoria familie si relatii ce spune ca o prietena de a ei vorbeste cu unul de 37 de ani de miercuri și ala ii trimite poze dezbracat si ii cere la rândui acelaș lucru laughing.
Pai nu stiu, care-i mai bine sa va sunați pe camera. Daca nu vrea iate după instinctul tau si fa ce consideri.

| Celcestietot a răspuns:

Daca asa este ea...

| CodrutElian1990 a răspuns:

La 32 de ani este femeie, nu mai este fata.

| liliana77any a răspuns:

Poate este mai rusinoasa si si vrea sa ii pui eticheta.