| marusha a întrebat:

Am dat bacu anul trecut si am picat la fizica in prima si in a doua sesiune vreau anul acesta sa-l iau si nu stiu cum sa faca ca am decat doua posibilitati sa aleg doar chimie sau fizica! precizez mate am luat si romana acum imi mai trebuie un 5, 55 ca sa iau bacu si m-am gandit sa dau chimie organica si vreau sa ma ajutati si cu o metoda de a invata!

1 răspuns:
| cei7pitici a răspuns:

Un 5,55 la chimie nu e imposibil! Este o minune ca ai luat la matematica tinand cont de cele intamplate anul trecut laughing) insa nu este o tragedie daca nu o sa poti lua aceasta nota nu iti face griji exista postliceale si sincer cei cu postliceala au mai multe sanse sa se angajeze decat cei cu facultate, eu am facultate si urasc ideea ca am pierdut 4 ani tocindu-mi coatele prin amfiteatre! analizeaza bine, este decizia ta dar tine cont de faptul ca in lumea asta nu este nevoie doar de intelectuali happy sanatate!