| Furnicuta000 a întrebat:

Am dat clik pe un clip de pe Youtube, era de la o fata care povestea ceva destinat adultilor si s-a deschis o fereastra in care ma intreba daca imi confirm varsta. Am apasat "confirm" si s-a deschis o pagina de google in care spunea ca am 2 variante: ori sa introduc datele cardului meu (scria ca nu voi fi taxata) ori sa prezint un act de identitate (scria in paranteza ca poate dura pana la 3 zile). Nu am mai vazut asta pana acum pe Youtube. Sunt majora (de mult timp) si puteam sa vad orice clip de pe Youtube dar nu inteleg, a setat fata aia care a facut clipul sa confirmi varsta daca vrei sa il vizionezi? Sau e o regula noua pe Youtube?
Totusi mi se pare ciudat, cum adica iti confirmi varsta daca introduci datele cardului? Pai eu aveam card si cand eram minora. Si au pus treaba aia cu 3 zile pentru validarea buletinului ca sa te faca sa alegi prima varianta

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

E politica noua impusa de Youtube, m-am lovit si eu de asta acum cateva luni, tot asa m-am dus pe confirmare si cand vad faza cu buletinul sau cardul am zis initial ca poate e spart Youtube-ul dar apoi am citit ca e noua politica privind varsta si continutul pentru adulti. Nu am mai intalnit asta de atunci, credeam ca au scos-o.

| Furnicuta000 explică (pentru Drimmero):

Oricum astia de la Youtube au datele cardului meu pentru ca am Youtube premium. Aiurea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Interesant, nu știam.