| Catalion a întrebat:

Am descarcat si instalat un antivirus pe nume Panda Cloud Antivirus. Are cineva acest antivirus si daca da ce parere aveti despre el, v-a dezamagit vreodata?

2 răspunsuri:
| rey a răspuns:

Panda? Era cel mai tare la vremea in care mergeam la net(cam 2002), dar problema este ca desi este bun consuma foarte multe resurse si cu asta a pierdut mult pe piata, apropo versiunile free nu sunt stralucite, si iti trebuie Panda cu Firewall sau iei un firewall separat, eu am Comodo gratis si nu mai imi trebuie antivirus, de 1 an mere biiiiine.

In fine daca ai sub 1Gb de Ram si procesor slabut nu recomand Panda, daca ai destule resurse RECOMAND. Iese bun la teste.
Dar la teste ma mai socheaza ceva... românii(Bitdefender) şi ruşii(Kaspersky) iau tot timpul locul 1 si 2.
Ce e si mai socant la Bitdefenderul nostru e ca o liceenta pe care cei de la BitDefender o lasa mai mult de un an valida(2-3) costa 35 de lei in Romania, dar in alte tari pretul fiind de-a dreptul exorbitant.

| Laly_4113 a răspuns:

Eu N-am acest antivirus, da dupa cum zici pare bun, eu am Eset Nod32 Antivirus si e suuper, blocheaza virusii pe moment ca sa ii poti sterge repede.