| AliceAnnnnna a întrebat:

Am făcut și eu primul meu tiktok, este unul la moda in care pui o piesa, tii ochii închiși și la un moment dat pe acea piesa ii deschizi și ți se văd ochii in toată splendoarea.
Am făcut și eu unul de genul și m-am trezit cu comentarii: "degeaba dacă nu ai ochi albaștri, verzi", "nu exista farmec in ochi căprui", "Nu are niciun farmec clipul atâta timp cât ai ochii căprui".
TikTok-ul fiind viral, comentează și unul care nu te urmărește. Chiar nu aveam ce face și am numărat comentariile de genul, erau peste 30 și ceva de părere ca "ochii căprui nu atrag"
De ce toată lumea crede asta?
Eu cred ca concepția asta a pornit de la ceea ce se mediatizează, eu sincer am rămas socata sa văd atâția oameni care jignesc ochii căprui și nu ai voie sa îți faci o poza la ochi dacă nu sunt verzi sau albaștri.

8 răspunsuri:
| Anonimhqhqhhsjsa a răspuns:

Ai probleme grave cu respectul si incredera de sine, bazat pe intrebarile puse.

| isemilia a răspuns:

1. 30 de persoane nu inseamna "toata lumea"
2. Nu doar ochii albastri si cei verzi sunt frumosi. Si cei caprui sunt minunati.
3. Asa e social media, nu ai ce face. Fie te obisnuiesti cu ideea si ignori, fie te lasi de tik tok si alte asemenea.

| Lukasssz a răspuns:

De parca nu ai sti media de varsta al celor care folosesc tik tok in Romania, lol.Toti ochii sunt frumosi.

| David12Iulian86 a răspuns:

Problema e ca si eu daca postez un tik tok indiferent cat de util este voi primi hate, deoarece sunt unii oameni care efectiv se frustreaza.

| intrebcenustiu a răspuns:

Ce pretentii ai de la o aplicatie de tarani?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai nu prea pare ca ii jignesc, mai degraba isi spun parerea, chiar daca este o parere putin deplasata.

Ai voie sa iti faci poze la ochii caprui, zau asa...

Dar tinand cont si de restul intrebarilor tale, ma astept ca pui prea mult accentul pe aspectul fizic si pe parerile celorlalti.

| Dismally a răspuns:

Ochii caprui sunt mai comuni, de asta nu sunt atat de apreciati ca cei albastri sau verzi. Orice ai posta trebuie sa te astepti la reactii negative, nu ai cum sa multumesti pe toata lumea si nici n-ar trebui sa iti doresti asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atâta timp cât privesc cu dragoste, ochii căprui sunt superbi. Culoarea ochilor este un detaliu neimportant.