| Furnicuta000 a întrebat:

Am fost acum cateva zile la ING sa depun niste bani in cont si in timp ce stateam la coada la ATM-ul acela, mi-am dat seama ca tineam cardul oarecum cu datele de pe spate la vedere si cineva care era in dreapta mea tinea telefonul intr-un mod ciudat, astfel incat ar fi putut face o poza. Nu stiu exact daca erau foarte vizibile datele cardului pentru ca aveam si portofelul in mana dar ma gandesc sa nu cumva sa imi ia cineva banii. Nu am mai facut niciodata plati folosind doar datele de pe spatele cardului si de asta va intreb daca mai este nevoie si de o confirmare prin sms sau ceva de genul atunci cand faci o plata, adica poate sa imi fure cineva banii si sa ma trezesc pur si simplu fara ei in cont?

Stiu ca am fost neatenta, va rog, nu am nevoie sa imi amintiti happy multumesc

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Nu prea are ce face daca nu stie si codul de pe spate si in momentul cand se face o tranzactie primesti un SMS cu un cod pe care il introduci sa confirmi tranzactia.

1 răspuns:
| Dismally a răspuns:

Depinde, pe site-urile din Romania este nevoie de SMS de confirmare, pe site-uri din alte tari nu mai este nevoie.