| anonim_4396 a întrebat:

Am fost pasager la cineva beat și fără permis, eu nu știam ca nu are permis pana respectivul a dat declarații iar știam ca a băut dar in cantitate mică, 2-3 beri.
Menționez ca permisul îmi e suspendat de înainte iar nu aveam de gând sa merg cu el dacă știam ca nu are permis.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa, si? Care este problema?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Iar intrebarea ta este?
Sau trebuie sa ne dam cu parerea despre "partea aia" a Romaniei, cu soferi indisciplinati? Aici te includ si pe tine. Acum esti victima anturajului?
Cine se aseamana, se aduna.

| SpeciiFobii12 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Pentru ca sunt indisciplinat? Ca am depășit pe linie continua având o masina care mergea cu 20?laughing

| Jus7t a răspuns:

Ok, mulțumim de informare.

| SpeciiFobii12 a răspuns:

Îmi poate afecta cu ceva cazierul? sau dosarul meu?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru SpeciiFobii12):

Nu. Sau cel putin, nu cunosc legi care sa condamne persoanele martore la infractiuni rutiere, altele decat incredintarea autoturismului unei persoane minore, in stare de ebrietate ori cu probleme mintale. Sau fara permis, ca parca si aia e o problema.
Daca persoana respectiva te-a luat cu masina, nu prea vei fi tu acuzat de nimic.
Daca ti se cer declaratii, da-le cu amabilitate, spune ce s-a intamplat, iar politistii vor aprecia faptul ca esti cooperant, si te vor lasa in pace repede.