| cxxyy a întrebat:

Am fost sunată acum 5 minute de un număr care incepe cu 0372 si se termina in 900, eu am setat la telefon daca ma suna cineva cu numere dubioase sau ascunse sa respingă din prima. Stie cineva ce e cu numarul asta?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Telefon fix de la Vodafone. Probabil vreun sondaj.
Puteai seta ca sa ti se respinga numerele incepand cu 0372 sau alte cifre. Ce spui ca ai facut tu e fix pix.

| sierra1 a răspuns:

0372 02 xxxx sau numar generic de forma 0372 xxxxxx - ai fost sunat de un agent de la Departamentele de Vânzare Vodafone

| BlackPixel a răspuns:

Salut!
Telefonul nu poate identifica numerele dubioase. Din moment ce numarul era vizibil/public si nu era privat, atunci telefonul tau nu avea cum sa respinga apelul.
Banuiesc ca nu ai raspuns. Poate nu era o persoana rau intentionata.

| cxxyy explică (pentru BlackPixel):

Am facut din setări sa mi respingă oamenii care ma suna si nu ii am trecuți in telefon

| BlackPixel a răspuns (pentru cxxyy):

Inteleg.
Atunci exista o varietate de variante posibile:
1. Nu ai salvat setarile. Mai revizuieste-le inca o data.
2. Era un apel oficial (de exemplu furnizorul tau de telefonie, cum ar fi Digi, Vodafone, etc.)
3. Telefonul nu respinge apeluri efectuate cu numere nemobile (depinde de modelul telefonului pe care il folosesti)

Acestea ar fi principalele motive.