| Ruines a întrebat:

Am gasit pe net un test de inteligenta, l-am facut si rezultatul e chiar mic dupa standardele mele. Incercati-l si voi si spuneti-mi ce punctaje obtineti. :)
http://mensa-romania.ro/testari-mensa/test-online/

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| thegatekeeper a răspuns (pentru Ruines):

Am dedus care e regula sirurilor acelea de forme si mi-am dat seama care era cea care lipsea. Doar 2-3 intrebari mi s-au parut ceva mai dificile, insa am reusit sa-mi dau seama, pana la urma.

Răspuns utilizator avertizat
| irina20 a răspuns:

| Purgatoriu a răspuns:

Am 105.

| Duucu a răspuns:

112 -.- OMG

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://i.imgur.com/GMKQVQ5.png
Doua le-am pus la intamplare, pentru ca nu mai aveam timp sa ma intorc sa vad care-i treaba cu ele, dar se pare ca le-am nimerit.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ruines):

Pai e destul de simplu testul. Numai in a doua parte sunt cateva intrebari la care trebuie sa te gandesti mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ruines):

happy Chestia e ca atunci cand faci teste de felul asta trebuie sa fii odihnit ca sa te poti concentra, altfel nu poti rezolva nici probleme foarte simple. Poate nu erai in forma atunci cand ai incercat.

| lolz1 a răspuns:

Conform testului, IQ-ul dvs. este estimat la 89.