| Mirel4412 a întrebat:

Am gasit un text invizibil "⁢⁢ ⁢⁢ ⁢⁢ ⁢⁢ ⁢⁢ ⁢⁢ ⁢⁢"
E intre paranteze. Nu e spatiul de la ghilimele sau ceva basic, e un text pe care nu-l pot vedea si nu stiu cum, poate ma ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Acel text este alcatuit din caracterul 2062, numit invisible times în unicode. Nu l-am prea văzut folosit foarte des, probabil este pentru formatarea textului. Afli mai multe informații de aici: https://www.fileformat.info/info/unicode/char/2062/index.htm

| Mirel4412 explică (pentru mastadont):

Mie imi arata ca are 26 de caractere...

| mastadont a răspuns (pentru Mirel4412):

Are 26 de caractere însă este același caracter repetat în grupuri de câte două urmate de un spațiu între ele.
https://www.soscisurvey.de/tools/view-chars.php

5 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Nu mai fuma păpădii

| CIaudiu a răspuns:

Alea sunt ghilimele toata ziua, nu paranteze.

| Mirel4412 explică (pentru CIaudiu):

Voiam sa zic ca nu e un simplu caracter cum ai copia spatiul de la ghilimele " " gen asta intre, e un altfel de caracter