| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput scoala foarte proststraight face. Am niste note foarte proaste, si mi-e teama sa nu pic cu media semestriala sub 9.
Uitati notele:
Sport - 10
Romana - 9, 9
Mate - nu am inca in catalog... dar am in caietul lui doi de 5 si un 8 big grin, si la nota pe care o va trece imi va pune in punct.
Fizica - 7
Istorie - 6, 8, 9
Civica - 9
Muzica - 10
Chimie - 6, 7, 7
Desen - 10
Biologie - 8, 8
Religie - 10
Romana optional - 10
Geografie - 7 [chiar daca imi place...de atat am stiutstraight face]
Franceza - 6
Engleza - 7, 8
Tehnologie - nu am inca nota, dar mai mult ca sigur voi avea 10big grin
Cam astea sunt notele... dupa cum vedeti si voi, media de acum este sub 9, si ma tem ca si cea semestriala va fi la felstraight face. Cum imi pot marii mediile?

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Off sad ...nu'ti mai face atatea griji...si eu eram obsedata de chestia asta, sa nu'mi iasa media generala sub 9, 50 da anul asta m-am lasat si eu...nu stiu ce e cu mine(ba creca stiu whistling )...si eu am un 7 la mate si o sa mai iau cred ca un 6 si un 8 tot la mate, la fizica am luat un doi(pentru ca profa ma uraste, nici macar nu m'a ascultat oh go on )...la info am un 8 si in rest is bune da oricum is dezamagita...inca mai ai timp sa-ti maresti mediile mai ales daca chiar vrei asta se poate...la naiba ...maine am meci la chimie...ar trebui sa ma duc sa invat rolling eyes

12 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Trebuie sa inveti mai mult si mai bine, nu invata cu calculatorul si televizorul, mananca sanatos si inainte a pleci la scoala bea un suc de portocale 100% natural, eu asa fac si am note bune, ba chiar am luat un 10 la T. I. C (tehnologia info. si a comunicarii).

luciana
| luciana a răspuns:

Daca sti care-ti sunt prioritatile ( scoala, TPU sau distractiile ) atunci este ok. Insa, daca notele-ti sunt mult mai slabe si ti-ai uitat de fapt - Interesul, atunci ce pot sa iti mai zic eu? te-as sfatui ( daca imi permiti ) sa incerci sa acorzi o mult mai mare importanta acestui fapt, caci este numai in beneficiul tau. Sa sti ca scoala, presupune sacrificii si mereu sa fi pe faza; interesul e al tau ca sa cunosti cat mai multe si sa nu te abati din drum nicicand, caci de o faci,- rezultatele si apar; daca ai pierdut macar o ora de la mate, fizica sau info, atunci este mai greu de recuperat, doar o sti mai bine. Iti doresc sa ai aceleasi convingeri ce te-a facut sa ramai pe Valul tau si sa dovedesti ca rezisti sa fi dreapta si neclintita si ca razbati,- infruntand si depasind obstacolele, cu abilitatea-ti cunoscuta. Numai bine, Lucien.

| Aurelia a răspuns:

Orice medie se mareste invatand, cere-i profesorilor sa te asculte, ridica mana, fii activa ora de ora, si chiar daca nu iti vor pune toti profesorii note, cu siguranta vor tine cont de participarea ta la orawinking

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Ai note bune, mah! straight face
da, atunci de 3 la mate, ce zici? straight face

| faranume a răspuns:

Pune mana pe invatat...winking...nici eu prea le am cu chimia asta, dar incerc...happy...sigur iti poti mari mediawinking

| liviu00 a răspuns:

Lasa TPU si invata...

| pisoias a răspuns:

Invata, invata si iar invata.

| dya_4589 a răspuns:

Hai ca nu-s chair asa de mici! Invata putin mai mult!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invata mai multwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune mana pe carte mai fetito.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Invatand

| mona_7411 a răspuns:

Nu-i mare lucru trebuie doar sa invetilaughing)
adica iti spun metoda mea i-ti o foaie de hartie si pune pe ea notele care le ai si notele pe care trebuie sa le iei pentru marire si pune-o la dulapul cu cartiii, dar trebuie sa te ti de treaba si sa inveti in fiecare zi si dupa tai cate o nota care ai luat-obig grinlaughing